Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-02-01

Inteligentne rozwiązania dla każdego napędu.

Inteligentne rozwiązania dla każdego napędu.

Przetworniki częstotliwości są kluczowymi elementami systemów automatyki Mitsubishi Electric. Przez ponad 20 lat Mitsubishi Electric sprzedało ponad 10 milionów egzemplarzy na całym świecie. Nadal dostarcza innowacyjne rozwiązania z zakresu napędów o regulowanej prędkości. Najnowsze 64 bitowe procesory RISC oraz zaawansowane modele oprogramowania czy najnowsza elektronika sprawiają, że dzisiejsze rozwiązania zmiennej prędkości napędów od Mitsubishi Electric są bardzo potężne i proste w użyciu. W ofercie znajdują się także innowacyjne, otwarte, elastyczne i niezawodne rozwiązania napędowe, które dostosowywane są do potrzeb poszczególnych rynków i klientów.

Przetwornice częstotliwości Mitsubishi Electric spełniają wszystkie normy i specyfikacje dyrektyw Unii Europejskiej w sprawie niskiego napięcia oraz dyrektywy maszynowej 98/37/WE 73/23/EWG. Wszystkie produkty posiadają certyfikat CE zgodnie z wymogami 89/336/EWG, a także certyfikaty UL i cUL. Wszystkie ważne funkcje ochronne są w wyposażeniu standardowym, a wszystkie przetwornice częstotliwości Mitsubishi są zgodne zarówno z normą ISO 9001 jak i ISO 14001.

Seria ta obejmuje bardzo szeroki zakres mocy od 0,2kW aż do 630 kW. Lines to najmniejsze z serii FR-S500 inwertery do prostych aplikacji, średniego zasięgu serii FR-E700 i wysokiej wydajności serii FR-A700. Asortyment uzupełnia serii FR-F740, która jest zoptymalizowana dla szczególnych wymogów pomp i wentylatorów w sektorze klimatyzacji i wentylacji.

Wszystkie przetwornice częstotliwości cechuje prosty w obsłudze, konfiguracji i optymalizacji panel sterowania i zarządzania danymi. Zintegrowane przyciski sterujące, cyfrowe pokrętło One-Touchi wielojęzyczny panel operatorski dostarczają wszystkie niezbędne i zrozumiałe informacje.

Systemy sieciowe są bardzo łatwe do skonfigurowania, dzięki wsparciu dla otwartego standardu systemów magistrali sieci, w tym Profibus / DP, DeviceNet, CC-Link, CANopen i LonWorks. Port szeregowy RS-422 i RS-485 oraz opcjonalnie port USB umożliwiają wielopunktowe podłączanie urządzeń do komputerów PC i systemami wizualizacji.

Sterowanie wektorowe SLV z online'owym autotuningiem i kompensacją poślizgu, sterowania V/f, z w pełni programowalnymi charakterystykami i zaawansowanymi trybami OEC (Optimium Excitation Control), aby pomóc wszystkim przemiennikom częstotliwości zachowywać energię. Osiągają one maksymalną oszczędność energii nawet do 60% w porównaniu do konwencjonalnej sieci, minimalizując koszty eksploatacji systemu.

Na podstawie: mitsubishi electric

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii