Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-01-29

Schneider Electric głównym partnerem konferencji

Schneider Electric głównym partnerem konferencji

W dniu 27 listopada 2009 r. w gmachu Ministerstwa Gospodarki odbyła się IV edycja konferencji w ramach cyklu „Efektywność Energetyczna – Niższe koszty energii w przemyśle” cykliczna organizowana wspólnie przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. oraz Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, której główny sponsorem był Schneider Electric Polska. Tematem przewodnim było przedstawienie wpływu przygotowanej ustawy o efektywności energetycznej na polski przemysł.
Patronat honorowy nad konferencją objęli: Pan Waldemar Pawlak, Minister Gospodarki, Jego Ekscelencja Yuichi Kusumoto, Ambasador Japonii, Jego Ekscelencja Jose Manuel Silva, Ambasador Chile oraz Jego Ekscelencja Ric Todd, Ambasador Wielkiej Brytanii.
Uczestnicy konferencji mieli okazje do zapoznania się z przygotowanymi i planowanymi do wdrożenia od początku 2010 roku regulacjami prawnymi dotyczącymi efektywności energetycznej, mechanizmami służącymi racjonalizacji energii oraz wpływem ustawy na polski przemysł.
Podczas konferencji zaprezentowane zostały również przykłady wdrażanych przedsięwzięć energooszczędnych, a także przykłady innowacyjnych i energooszczędnych technologii stosowanych w przemyśle.
Schneider Electric Polska jako lider rozwiązań na rynku Efektywności Energetycznej zaprezentował uczestnikom najnowocześniejsze rozwiązania dedykowane szeroko rozumianemu rynkowi przemysłu, dzięki którym możliwe jest zaoszczędzenie do 30 % zużycia energii a tym samym do redukcji emisji dwutlenku węgla. Zaprezentowano m.in. zaawansowane systemy monitoringu energii, automatyki oświetlenia, sterowania silnikami za pomocą falowników oraz korekcji współczynnika mocy.
Zwrócono też uwagę na ogromną role audytu energetycznego w procesie efektywnego zarządzania energia w przedsiębiorstwie. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zgromadziła ok. 125 uczestników – przedstawicieli przemysłu, instytucji związanych z energetyką, władz samorządowych, organizacji pracodawców i mediów. Na podstawie: http://www.schneider-electric.pl/poland/pl/press/press-releases/viewer-press-releases.page?c_filepath=/templatedata/Content/Press_Release/data/pl/local/2010/01/20100111_schneider_electric_g_ownym_part

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii