Consultingandmore.pl 2017-09-27

PowerFlex 6000

PowerFlex 6000

Nowe zakresy mocy i sterowania z przemiennikami PowerFlex 6000

Użytkownicy z sektora przemysłu ciężkiego mają teraz do dyspozycji nowe możliwości sterowania sprężarkami, pompami i wentylatorami, Przemienniki średniego napięcia prądu zmiennego Allen-Bradley PowerFlex 6000 firmy Rockwell Automation oferują nowe, rozszerzone możliwości sterowania w aplikacjach o stałym i zmiennym momencie. Najnowsza wersja zapewnia szerszy zakres napięcia, od 2,4 do 11 kV oraz zapewnia 100% rozruchowego momentu obrotowego i bezczujnikowe sterowanie wektorowe.

PowerFlex 6000 to przemiennik łatwy we wdrożeniu, zastosowaniu i konserwacji, ze standardowymi osłonami czołowymi i możliwością łatwej komunikacji w sieci EtherNet/IP. Przemiennik ten jest efektywnym kosztowo rozwiązaniem dla przemysłu ciężkiego – wszędzie tam, gdzie zapotrzebowanie na moc jest wyższe.

– Nasza skalowalna gama przemienników średniego napięcia oferuje bogactwo funkcji na miarę konkretnych zastosowań – mówi Brad Bugiardini, starszy specjalista produktu w firmie Rockwell Automation. – Wraz z przemiennikiem PowerFlex 6000 użytkownicy mogą teraz wybrać odpowiedni zestaw funkcji zgodny z wymogami danego zastosowania i aplikacji.

Dzięki rozszerzonemu zakresowi mocy przemienniki można wykorzystywać do zastosowań wymagających napięcia znamionowego do 11 kV i prądu znamionowego silnika do 680 A przy utrzymaniu konstrukcji chłodzonej powietrzem. Wentylatory chłodzące zaprojektowano zgodnie z regułami ekoprojektu, dzięki czemu użytkownicy w Europie i na innych rynkach objętych jurysdykcją Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej mogą spełniać wymogi rozporządzenia WE 327 i dyrektywy ErP z 2009 r. i uniknąć znacznego negatywnego wpływu wywieranego na środowisko przez przemienniki chłodzone cieczą. Wewnętrznie zasilane wentylatory chłodzące ograniczają wymagania w zakresie zapewnianego przez klienta zasilania sterowania oraz kosztów wyposażenia i montażu. Stosując opcjonalny, automatyczny bypass celek średniego napięcia, użytkownik może utrzymać pracę przemiennika w razie ich awarii, co zapobiega nieplanowanym przestojom oraz ogranicza ich koszt.

Źródło: Consultingandmore.plConsultingandmore.pl
Na podstawie: Consultingandmore.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii