Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-10-02

NORD DRIVESYSTEMS na międzynarodowym lotnisku w Europie Wydajna technologia napędowa do obsługi bagażu

NORD DRIVESYSTEMS na międzynarodowym lotnisku w Europie Wydajna technologia napędowa do  obsługi bagażu

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o odprawę, sortowanie, szybki transport czy odbiór bagażu – NORD DRIVESYSTEMS oferuje odpowiednie rozwiązania napędowe do wszystkich zastosowań związanych z obsługą bagażu. Specjalista będzie je prezentował od 10 do 13 października 2023 roku na lotnisku Inter Airport w Monachium.

W logistyce lotniskowej bagaże często muszą być transportowane na duże odległości; Rozwiązania napędowe NORD zapewniają przy tym wysoką efektywność energetyczną. Czasami sztuki bagażu o różnej masie są przewożone na duże odległości i w nieregularnych odstępach czasu: stanowi to wielkie wyzwanie w zakresie obsługi bagażu na lotniskach. W tym przypadku NORD DRIVESYSTEMS oferuje różne rozwiązania napędowe o wysokiej wydajności.

Wyjątkowa efektywność energetyczna

Silnik synchroniczny NORD IE5+ przekonuje efektywnością energetyczną do 93 procent, a tym samym przerasta nawet najwyższą znormalizowaną klasę efektywności IE5. Specjalista od napędów oferuje go nie tylko jako samodzielny silnik, ale także w zintegrowanych systemach napędowych, które zmniejszają liczbę interfejsów, a tym samym jeszcze bardziej zwiększają wydajność systemu. W opatentowanym motoreduktorze DuoDrive silnik IE5+ jest zintegrowany z przekładnią walcową i zapewnia nie tylko wyjątkową wydajność, ale także kompaktową przestrzeń montażową. Natomiast system napędowy LogiDrive wyposażony jest w zdecentralizowaną przetwornicę częstotliwości, która skutecznie steruje napędem i jest umieszczona bezpośrednio na motoreduktorze, co umożliwia łatwą instalację.

Silnik synchroniczny IE5+, przekładnia stożkowa i zdecentralizowana przetwornica częstotliwości są zintegrowane z systemem napędowym LogiDrive .

Redukcja wariantów, minimalizacja kosztów

Technologia napędowa NORD osiąga bardzo wysoką i stosunkowo stałą wydajność w szerokim zakresie prędkości i momentu obrotowego, a także zapewnia optymalne zużycie energii w zakresach częściowego obciążenia i prędkości. Pozwala to na zastosowanie w szerokim zakresie obciążeń i tym samym zmniejszenie liczby wariantów napędu w kompletnym systemie. Minimalizowane są koszty administracyjne , usprawniane są procesy produkcyjne, logistyczne, magazynowe i serwisowe. Skutkuje to znaczną redukcją  całkowitego kosztu posiadania (TCO) użytkownika.

Energooszczędny napęd jest szczególnie ważny w przypadku systemów przenośnikowych z dużą liczbą jednostek napędowych. Dzięki usłudze NORD ECO firma NORD wspiera swoich klientów w znalezieniu najbardziej energooszczędnego rozwiązania napędowego. Specjaliści NORD mierzą profil obciążenia systemu i określają, czy napęd jest optymalnie zaprojektowany. Jeśli tak nie jest, zalecają bardziej wydajną konfigurację napędu.

NORD DRIVESYSTEMS zaprezentuje swoje rozwiązania dla branży lotniskowej w dniach 10–13 października 2023 r. na targach inter Airport Europe w Monachium. Specjalistę od napędów znajdziesz na stoisku B5-1566.

 

https://www.youtube.com/user/NORDDRIVESYSTEMS

Na podstawie: https://www.nord.com/pl/home-pl.jsp

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii