Mateusz Piotrowski 2014-10-15

Nowości od Schneider Electric oraz nagroda za najlepszy produkt podczas targów Energetab 2014

Nowości od Schneider Electric oraz nagroda za najlepszy produkt podczas targów Energetab 2014

 

System restytucyjny Self – Healing Grid, zaprezentowany podczas 27 już Targów Energetycznych w Bielsku - Białej został uznany za najlepszy produkt i otrzymał Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej. Podczas dwudniowych targów Schneider Electric pokazał również rozwiązanie do efektywnego zarządzania energią - Smart Panel, a także innowacyjny produkt MiCOM P911 oraz ładowarkę EVlink do ładowania aut elektrycznych.

Na zakończonych 18 września 2014 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2014 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 749 wystawców z 20 krajów Europy i Azji. Na tych największych dla tej branży, w Europie Środkowej targach wystawcy starali się pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania. Wśród wystawców tradycyjnie już znalazł się Schneider Electric – światowy specjalista w zakresie zarządzania energią. Podczas tegorocznych targów dużo miejsca poświęcono systemowi restytucyjnemu Self– Healing Grid, który zapewnia skrócenie czasu przywracania zasilania poniżej 30 sekund. Właśnie to rozwiązanie wzbudziło największą ciekawość odwiedzających, a także przykuło uwagę jury konkursowego, które, jak co roku oceniało i przyznawało nagrody najlepszym i najbardziej innowacyjnym produktom na rynku. Produkt  Self– Healing Grid otrzymał Puchar Prezesa Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, jako najlepszy produkt targów. 


Tegoroczną nowością był również
Smart Panel, rozwiązanie, które pomaga efektywniej zarządzać energią poprzez pomiar jej zużycia i łatwą komunikację z systemem energetycznym. Wśród innych innowacji zaprezentowanych podczas targów znalazło się również innowacyjne zabezpieczenie napięciowe i częstotliwościowe MiCOM P911 z serii P10. Drugą z największych atrakcji pokazanych na targach było urządzenie EVlink, czyli ładowarka do aut elektrycznych, którą można było przetestować na najnowszym modelu auta elektrycznego BMW i3. Ładowarka oparta o najnowsze rozwiązania pozwala załadować samochód w ciągu maksymalnie dwóch godzin, co umożliwia pokonanie trasy 150 kilometrów. Ładowarka znalazła już swoje pierwsze zastosowanie w nowej siedzibie firmy Schneider Electric w Warszawie, zlokalizowanej przy ul. Konstruktorskiej 12. Auta elektryczne jak i ładowarki są elementem budującym inteligentne miasta, których promotorem jest Schneider Electric. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, urządzenia te są już dostępne na polskim rynku.

 

Schneider Electric nie pierwszy raz bierze udział w targach Energetab. Uczestnictwo w tym wydarzeniu to świetna okazja na zaprezentowanie naszych flagowych rozwiązań. Cieszy nas fakt, że w tym roku zdobyliśmy nagrodę za najlepszy produkt. To duże wyróżnienie
i potwierdzenie tego, że droga innowacyjności i jakość jaką obraliśmy ma odzwierciedlenie w naszych produktach -
powiedział Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric Polska. 

W targach udział wzięło ponad 20 tys. zwiedzających z kraju i zagranicy, a stoisko
Schneider Electric odwiedziło 2,5 tysiąca gości. Targom towarzyszyły także inne wydarzenia, takie jak warsztaty czy konferencja podsumowująca VI Krajowy Konkurs Energetyczny „Inteligentne Zarządzanie energią i środowiskiem”. Kolejne targi już za rok.Mateusz Piotrowski
Na podstawie: www.schneider-electric.com/pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii