na podstawie abb.pl 2010-10-11

Fabryka ABB wybrana najlepszą fabryką w Europie.

Fabryka ABB wybrana najlepszą fabryką w Europie.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, ogłosił, że jego nowa fabryka wyłączników generatorowych w Szwajcarii otrzymała tytuł europejskiej fabryki roku 2010 (Die Beste Fabrik 2010 – Najlepsza Fabryka Roku 2010). Tytuł ten przyznano zakładowi ABB podczas konferencji „Najlepsza Fabryka” zorganizowanej ostatnio przez niemiecki magazyn biznesowy, “Wirtschaftswoche”.

W jury zasiadali specjaliści z branży oraz wiodący pracownicy naukowi z najlepszych międzynarodowych szkół biznesu, takich jak INSEAD i WHU (Otto Beisheim School of Management).

Efektywność i produktywność stanowiły jedne z głównych kryteriów przyznania nagrody. Jury znalazło się pod szczególnym wrażeniem niezwykle innowacyjnego modelu biznesowego fabryki ABB i entuzjastycznego zaangażowania całej załogi zakładu. Sędziowie chwalili projekt obiektu, ergonomicznie zaaranżowane stanowiska pracy i nowoczesny system logistyki.

ABB zmodernizowała i usprawniła proces produkcyjny w nowej fabryce wyłączników generatorowych, by podnieść zarówno produktywność, jak i zdolności produkcyjne zakładu. W porównaniu do funkcjonującej w pobliżu starej fabryki, powierzchnia nowego zakładu została zmniejszona o połowę, zdolności produkcyjne podwojone a czas dostawy zredukowany z tygodni do dni.

Cały proces produkcyjny oparty jest na koncepcji “lean enterprise”, w którym produkty i procesy są stale optymalizowane, w celu zmniejszenia kluczowych zasobów wejściowych, takich jak czas, miejsce i kapitał. Zasady produkcji masowej pomagają zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni i czasu, a o efektywność procesu produkcji dba się w całym łańcuchu produkcyjnym i logistycznym, od dostawców do użytkowników końcowych.
To podejście prowadzi do osiągnięcia znacząco krótszego czasu realizacji, krótszych czasów jednostkowych i zmniejszenia zapasów magazynowych, co razem przyczynia się do poprawy efektywności i produktywności.

ABB jest największym na świecie dostawcą wyłączników generatorowych. Te bardzo ważne urządzenia służą do ochrony dużych elektrowni dzięki natychmiastowemu wyłączaniu obwodu w przypadku zakłóceń, w ten sposób chroniąc generator, transformatory i inne kluczowe urządzenia przed uszkodzeniem i zniszczeniem.
“W ABB panuje kultura technologii i innowacji, a doskonałość operacyjna jest na stałe wpisana w nasze działania biznesowe,” powiedział Giandomenico Rivetti, szef biznesu wysokich napięć w Grupie ABB, będącego częścią dywizji produktów energetyki. “Załoga fabryki wyłączników generatorowych pracowała nad kompleksowym programem o nazwie “fit for the future” i dowiodła sensu swojej pracy osiągając znaczące rezultaty”.

W nowej fabryce będzie się również mieścić zaawansowane laboratorium testowe wysokich napięć, wcześniej zlokalizowane w osobnym, pobliskim obiekcie. W laboratorium będzie można testować urządzenia izolowane gazem o nominalnych poziomach napięć do 1 100 kV oraz izolowane powietrzem o poziomach napięć do 800 kV.
ABB (www.abb.com) jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększyć swoją efektywność przy zminimalizowaniu oddziaływania na środowisko. Grupa ABB zatrudnia
117 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.na podstawie abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii