Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-01-11

Dom przyszłości na targach CES 2011

Dom przyszłości na targach CES 2011

Otóż dom przyszłości we wszystkich chyba futurystycznych wizjach obsługiwany jest głosem, lub ewentualnie jednym tylko przyciskiem. Rozwiązanie dla domu przyszłości na targach CES zaprezentowała firma Somfy.

Producent ten zaskoczył wszystkich prezentując swój system pełnej automatyzacji dla domu, który nosi nazwę TaHoma (Total Home Automation). System ten komunikuje się z urządzeniami opartymi na protokole ZWave. Centralna „skrzynka” zarządzająca podpięta jest do sieci przez Wi-fi, dzięki czemu użytkownik może operować wszystkimi praktycznie elementami swojego domu przez iPoda, iPada lub przez dowolną przeglądarkę internetową. Można obsługiwać w ten sposób żaluzje, termostat oraz światła, drzwi garażowe i wiele wiele innych rzeczy.

System pozwala na zarządzanie każdym z nich z osobna, ale też wybór „scen” – dzięki czemu można używać zdefiniowanych wcześniej ustawień – przykładowo wchodząc do domu naciskasz jeden przycisk dzięki czemu zapalają się światła, jednocześnie podnosi się temperatura o kilka stopni i rozpoczyna nalewanie wody do wanny. Brzmi ciekawie.

Wersja podstawowa, pozwalająca urządzeniu na obsługę żaluzji, oświetlenia i termostatu wraz z montażem kosztować ma 2.000 dolarów.

Na podstawie: geekweek.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii