Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2019-02-06

Zdalnie sterowane maszyny są podatne na atak

Zdalnie sterowane maszyny są podatne na atak

Maszyny przemysłowe sterowane zdalnie drogą radiową rzadko są chronione przed atakami. Stwarza to poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa IT, ostrzega Trend Micro, amerykański dostawca rozwiązań bezpieczeństwa.

Biała księga opublikowana przez firmę pokazuje, że atakujący mogą zdalnie kontrolować lub symulować awarie maszyn. Dźwigi i sterowane radiowo wiertła siedmiu najpopularniejszych producentów to tylko niektóre z maszyn, które mogą być zagrożone. W przeciwieństwie do smartfonów, sprzęt przemysłowy trudno jest dostosować do obecnego standardu bezpieczeństwa, mówi Trend Micro. To zależy od długiej żywotności, wysokich kosztów wymiany i kłopotliwych procesów łatania. Eksperci zidentyfikowali trzy szerokie modele luki: Po pierwsze, często nie ma zmiennego kodu, który jest stale zmieniany; po drugie, używana jest słaba lub żadna kryptografia; po trzecie, brak ochrony oprogramowania oznacza dodatkowe słabe punkty. Zaleca się, aby firmy określały swoje najważniejsze zasoby i systemy, a ich ochrona jest dla nich priorytetem. Ponadto przy korzystaniu z pilotów zdalnego sterowania ważne jest, aby odpowiednie oprogramowanie i oprogramowanie układowe były stale aktualizowane, a standardowe protokoły zostały wdrożone.
Strategie modernizacji i modernizacji starych maszyn wykorzystujących technologię cyfrową również stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wolfgang Decker z firmy doradczej Accenture podkreśla to w artykule na temat niemieckiego portalu internetowego produktion.de. Każda modernizacja, która teoretycznie łączy maszynę przemysłową z Internetem, czyni tę maszynę również dostępną dla stron trzecich.

 

www.hannovermesse.de

Na podstawie: www.hannovermesse.de

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii