www.boschrexroth.pl 2018-03-08

Platforma ActiveCockpit w Fabryce Roku 2017

Platforma ActiveCockpit w Fabryce Roku 2017

Fabryka układów hamulcowych Bosch otrzymała tytuł „Fabryka Roku 2017” w kategorii „IT dla Przemysłu” w konkursie organizowanym już po raz 6. przez wydawnictwo Trade Media International oraz magazyny „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu” i „Control Engineering Polska”. Jury doceniło rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, które zostały już wdrożone w fabryce w Mirkowie. Jednym z nich jest interaktywna platforma komunikacji Active Cockpit firmy Bosch Rexroth.

 

Nowoczesne rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego

Fabryka firmy Robert Bosch Sp. z o.o., zlokalizowana w Mirkowie, niedaleko Wrocławia, produkuje zespoły mocy hamowania oraz podzespoły do układów hamulcowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Zakład dostarcza klientom szeroką gamę produktów najwyższej jakości, które wyznaczają nowe standardy i umożliwiają zwiększenie bezpieczeństwa ruchu na drogach. Zespoły mocy hamowania wytwarzane w fabryce Bosch we Wrocławiu są dostarczane do większości globalnych producentów samochodów.

 

ActiveCockpit – wsparcie nadzoru nad produkcją

Fabryka w Mirkowie buduje kompetencje w zakresie nowych technologii. Mając na uwadze kierunek rozwoju przemysłu stosuje w praktyce aktualną wiedzę w zakresie montażu zaawansowanych układów elektronicznych, mechatroniki i rozwiązań Przemysłu 4.0 (Industry 4.0). Nowoczesna fabryka to także nowoczesne rozwiązania w zakresie nadzoru nad produkcją. W tym obszarze w fabryce wykorzystywana jest interaktywna platforma komunikacji ActiveCockpit, która pozwala na wizualizację danych produkcyjnych on-line pochodzących z różnych źródeł.


ActiveCockpit łączy aplikacje świata IT, takie jak planowanie i realizację produkcji, zarządzanie danymi dotyczącymi jakości i e-mailing, z funkcjami oprogramowania maszyn i instalacji przemysłowych. Właściwa informacja wykorzystywana jako podstawa do podejmowania decyzji i optymalizacji procesów na poszczególnych etapach produkcji dostępna jest z jednego źródła. Zakres i szczegółowość prezentowanych danych można dostosować i spersonalizować w zależności od ich odbiorcy. Pozwala to na użytkowanie systemu przez pracowników zmianowych na dużych monitorach zamontowanych w hali produkcyjnej, jak również przez kierownictwo niższego i wyższego szczebla na urządzeniach mobilnych lub komputerach bezpośrednio zainstalowanych na ich stanowiskach pracy.

Fabryka Roku 2017, czyli najlepsi z najlepszych w przemyśle

Dzięki  rozwiązaniom i4.0 fabryka w Mirkowie została uhonorowana w kategorii „IT dla przemysłu”. Co istotne, w tej kategorii liczył się sukces we wdrażaniu infrastruktury informatycznej oraz uzyskanie znaczącego zwrotu z inwestycji w takie projekty.

Więcej informacji na stronie: www.fabrykaroku.pl

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl 

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 390 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2016) i wygenerowała w 2016 roku obrót w wysokości 73,1 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 450 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Innowacyjna moc na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 59,000 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 120 miejscach na całym świecie. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

Kontakt dla czytelników: 

mgr inż. Adam Piszczatowski

Tel.: +48 22 7381966

E-Mail: adam.piszczatowski@boschrexroth.plwww.boschrexroth.pl
Na podstawie: www.boschrexroth.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii