Ewa Zielińska 2012-01-11

Działalność biznesowa i innowacyjna w centrum zainteresowania targów CARTES & IDentification 2011

Działalność biznesowa i innowacyjna w centrum zainteresowania targów CARTES & IDentification 2011

Targi CARTES & IDentification, które przyciągnęły blisko 20 000 zwiedzających,  po raz kolejny potwierdziły swoje znaczenie na arenie międzynarodowej i bardziej niż kiedykolwiek umocniły własną pozycję światowego forum inteligentnych technologii i zabezpieczeń cyfrowych.

Targi CARTES & IDentification cieszą się dobrą kondycją i bardziej niż kiedykolwiek pełnią rolę światowej rangi imprezy  referencyjnej dla swojej branży. Zarówno Kongres jak i konkurs z nagrodami « SEZAMY », a także duża frekwencja zwiedzających na terenie stoisk targowych, wszystko to składa się na imprezę łączącą dynamizm z innowacyjnością. Odnotowując wzrost liczby zwiedzających (łącznie 19 513 w porównaniu z 18 768 w roku 2010), edycja ta po raz kolejny spełniła oczekiwania branży. W związku z powodzeniem imprezy, organizatorzy targów CARTES już teraz zapraszają na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach od 6 do 8 listopada 2012 r. na terenach wystawowych Paris Nord Villepinte.

Targi potwierdziły swoją międzynarodową rangę dzięki obecności 430 wystawców z 45 krajów i 19 513 zwiedzających, w tym 69% gości zagranicznych reprezentujących 143 państwa. 21 konferencji zorganizowanych w ciągu trzech dni imprezy zgromadziło 1 225 uczestników, w tym 87% z zagranicy. Obszernie omawiano szczególnie aktualne zagadnienia, zwłaszcza podczas konferencji poświęconych płatnościom mobilnym oraz usługom finansowym (NFC i bezkontaktowym), przyszłości rozwiązań płatniczych, bezpieczeństwu w środowisku « cloud », kartom multiaplikacyjnym, interaktywnym punktom sprzedaży, a także problematyce e-Government. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Jak co roku, kulminacyjnym punktem Kongresu była konferencja inauguracyjna « World Card Summit », podczas której przedstawiciele wiodących przedsiębiorstw przemysłowych przy wypełnionej 500-osobowej sali prezentowali strategiczne analizy kwestii bezpieczeństwa cyfrowego. Po raz pierwszy w Europie, Scott Mulloy, dyrektor d/s technologii firmy ISIS (joint-venture utworzonej przez AT&T, T-Mobile i Verizon Wireless) przedstawił swoją wizję mobilnych płatności, a jego wystąpienia cieszyło się dużą uwagą audytorium. Należy odnotować również dokonaną przedpremierowo przez Stowarzyszenie Eurosmart prezentację danych liczbowych za rok 2011 oraz prognozy dla światowego rynku kart, które na 2012 rok przewidują 13-procentowy wzrost oraz 7 miliardów inteligentnych zabezpieczeń (smart secure devices).

Zwiedzający mogli zapoznać się z postępem w dziedzinie technologii bezkontaktowych oraz terminali NFC przeznaczonych do płatności mobilnych dzięki licznym prezentacjom na terenie stoisk. Warto tu wymienić, samochód NFC firmy Oberthur czy e-bike prezentowany przez NXP. Pawilon poświęcony płatnościom mobilnym gościł kilkanaście firm będących dostawcami rozwiązań z zakresu płatności mobilnych, zarządzania transakcjami, systemów Trusted Service Management, smartphone’ów, tabletów i innych inteligentnych urządzeń mobilnych.

Sektor ochrony tożsamości rozwija się bardzo dynamicznie, a technologie identyfikacji i uwierzytelniania prezentowane przez wystawców mogą być stosowane do wielu dokumentów (paszport biometryczny, elektroniczne dowody tożsamości, prawa jazdy, legitymacje służbowe, karty zdrowia). W tym roku e-zdrowie znalazło się na honorowym miejscu ekspozycji Smart Health, która prezentowała najświeższe innowacje dotyczące elektronicznej dokumentacji medycznej, kart zdrowia oraz zastosowań z dziedziny telemedycyny, umożliwiających poprawę jakości opieki i zwiększenie komfortu pacjentów, a także zwalczanie nadużyć i przeciwdziałanie wzrostowi kosztów opieki zdrowotnej.

Podczas wspaniałej ceremonii, zorganizowanej w siedzibie Automobilklubu Francji, ujawniono zwycięzców konkursu SEZAMY 2011 przed audytorium złożonym z 300 najważniejszych gości.

Oto lista laureatów tej edycji konkursu, szczególnie bogatej w innowacyjne rozwiązania:

  • SEZAM w kategorii PRODUKCJA I TESTY: OBERTHUR TECHNOLOGIES za ID One Digital watermark
  • SEZAM w kategorii TRANSPORT: INSIDE SECURE za VHBR
  • SEZAM w kategorii MOBILNOŚĆ: NXP SEMICONDUCTORS za PN65 Secure NFC module
  • SEZAM w kategorii  TRUSTED INTERNET-UWIERZYTELNIANIE : HID GLOBAL za Next Generation Secure Identity Ecosystem
  • SEZAM w kategorii TRANSAKCJE ELEKTRONICZNE: VERIFONE za PAYware Mobile Enterprise
  • SEZAM w kategorii BANKOWOŚĆ-HANDEL-PROGRAMY LOJALNOŚCIOWE: SIMARTIS TELECOM za Bubble
  • SEZAM w kategorii BEZPIECZEŃSTWO INFORMATYCZNE : GEMALTO za Just4YourEyes
  • SEZAM w kategorii IDENTYFIKACJA-KARTY ID: SMART PACKAGING SOLUTIONS za Embedded Contacless Module
  • SEZAM w kategorii SOFTWARE : NXP SEMICONDUCTORS za Open source NFC Host Software stack for Android
  • SEZAM w kategorii HARDWARE : DYNAMICS za Chips & Choice


Ewa Zielińska
Na podstawie: ubifrance.fr

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii