Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-12-20

ABB podpisuje kontrakt z branży morskiej o wartości 35 milionów dolarów

ABB podpisuje kontrakt z branży morskiej o wartości 35 milionów dolarów

Systemy zasilania i napędów zapewnią najwyższą niezawodność i wydajność pracy nowych głębinowych statków wiertniczych, które zostaną zbudowane przez Samsung Heavy Industries South Korea.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał ostatnio kontrakty o całkowitej wartości 35 milionów dolarów na dostawę kompletnych systemów energetyki, napędów do urządzeń wiertniczych i systemów napędowych dla dwóch nowych głębinowych statków wiertniczych, które zostaną zbudowane w stoczniach Samsung Heavy Industries (SHI) w Korei Południowej. Klienci końcowi to Queiroz Galvão Óleo e Gás i Delba Drilling BV, którzy będą zarządzać pracą urządzeń wiertniczych dla firmy Petrobras. Zamówienia zostały zaksięgowane w trzecim kwartale bieżącego roku.

Urządzenia wiertnicze mają zostać uruchomione do połowy 2012 roku.

Zakres dostaw ABB obejmuje kompletne systemy elektryczne dla statków wiertniczych wykorzystywanych przy odwiertach prowadzonych w poszukiwaniu ropy i gazu. Na dostawy dla każdego statku składają się systemy wytwarzania energii elektrycznej i systemy dystrybucji wysokiego i niskiego napięcia, systemy napędów dla urządzeń wiertniczych, systemy napędowe, jak również usługi inżynierskie.

To kompleksowe rozwiązanie pozwoli na bezpieczniejszą pracę statków oraz maksymalizację niezawodności, efektywności i gotowości operacyjnej urządzeń pokładowych przy jednoczesnych stabilnych dostawach energii elektrycznej dla wszystkich systemów wiertniczych. ABB dostarczyła podobne systemy dla 28 innych statków wiertniczych zbudowanych przez SHI.

"Doświadczenie ABB w przemyśle morskim, ropy i gazu, globalne i lokalne zasoby, a także udokumentowane referencje dostaw zaawansowanych, niezawodnych rozwiązań dla klientów z branży morskiej były istotnymi czynnikami wygrania tego kontraktu," powiedział Veli-Matti Reinikkala, szef dywizji Automatyki Procesowej ABB. "Nasza stała współpraca z Samsung Heavy Industries wzmacnia sens i wydajność koncepcji prostego rozwiązania w zakresie projektu, jego uruchomienia i wreszcie fazy działania dla klientów z branży morskiej."

W rozwiązaniu dla tego projektu wykorzystane zostały sprawdzone komponenty ABB, które pozwalają na proste zbudowanie dwóch równoległych, redundantnych systemów elektrycznych obejmujących generatory, elektryczne systemy dystrybucyjne, napędy do sterów strumieniowych, systemy pomocnicze i systemy wiertnicze. To pozwala na bezpieczną pracę statku w oparciu o system zaprojektowany z maksymalną tolerancją dla pojedynczych usterek. Połączenia między poszczególnymi podsystemami są ograniczone do niezbędnego minimum i maksymalnie proste, by ułatwić analizę błędów, monitoring i naprawy.

Dywizja Automatyki Procesowej ABB dostarcza zintegrowane rozwiązania automatyki do sterowania i optymalizacji pracy zakładów, a także specyficzną dla danej branży przemysłu wiedzę praktyczną oraz usługi pozwalające klientom przemysłowym na całym świecie zwiększać efektywność energetyczną i realizować najważniejsze cele biznesowe w takich obszarach jak rentowność operacyjna, produktywność kapitałowa, zarządzanie ryzykiem i odpowiedzialność globalna. Te przemysły obejmują branże ropy i gazu, energetyczną, chemiczną i farmaceutyczną, celulozowo-papierniczą, hutniczą, cementową, morską i turbosprężarek.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii