Firma Fibar Group 2013-04-26

Inteligentny dom Fibaro na Domiday

Inteligentny dom Fibaro na Domiday

Na co stać inteligencję budynkową? Przekonali się o tym architekci, dekoratorzy i projektanci wnętrz uczestniczący w wydarzeniu Domiday, które odbyło się 25 kwietnia w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Wiosna to czas motywujący do zmian – także w domu, mieszkaniu czy ogrodzie. Właśnie teraz najczęściej decydujemy się na ulepszenie i odświeżenie czterech kątów, szukamy inspiracji i ciekawych rozwiązań. Wydarzeniem, które dostarczło wielu ciekawych pomysłów i informacji o najnowszych trendach w designie i technologii było organizowane 25 kwietnia branżowe spotkanie Domiday. Była to okazja do zapoznania się z ofertą prestiżowych światowych marek, a także firm oferujących nietuzinkowe rozwiązania. Wśród wystawców był także producent inteligentnego systemu Fibaro, który zapoznał gości z możliwościami inteligentnego domu.

– Uczestnicy mieli okazję przekonać się, jak innowacyjnym rozwiązaniem jest inteligencja budynkowa. Mogli też przetestować nasz system i przekonać się, jak łatwa jest jego obsługa – mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group.

System Fibaro funkcjonuje w oparciu o technologię bezprzewodową, co umożliwia instalację w każdym domu czy mieszkaniu bez konieczności przeprowadzenia remontu. Pozwala on na sterowanie pracą pojedynczych sprzętów, a także na zintegrowanie ich pracy ze sobą. – Sterowanie systemem jest bardzo proste. Współpracuje on z większością telefonów komórkowych, dlatego do zarządzanie inteligentnym domem wystarczy smartfon – mówi Maciej Fiedler z Fibaro. System dba o wygodę domowników – włącza i wyłącza światło oraz sprzęty RTV i AGD, podlewa ogród, a nawet dostosowuje się do muzycznych preferencji gospodarzy. Fibaro troszczy się także o bezpieczeństwo. Dzięki specjalnie zainstalowanym czujnikom może wykryć pożar i zapobiec zalaniu mieszkania po awarii pralki. O każdym niebezpieczeństwie informuje wysyłając wiadomość e-mailem lub sms-em. System reaguje także na zachowania domowników, które mogłyby powodować niepotrzebne straty energii. Na przykład pod nieobecność mieszkańców wyłącza światła i niepotrzebnie pracujące urządzenia elektroniczne.


Więcej informacji:
Sandra Żochowska
LTM Communications
+48 662 989 151
sandra.zochowska@agencja-ltm.pl

* * *

Firma Fibar Group z Poznania to producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro. Dzięki systemowi Fibaro możemy sterować nie tylko sprzętami RTV i AGD, ale też oświetleniem, poziomem temperatury, roletami, markizami, bramami i furtkami, alarmem oraz systemem monitoringu. Systemem zarządza się za pośrednictwem komputera lub telefonu. Można nim również sterować głosowo za pomocą specjalnej aplikacji LiLi. Określone działania są także automatycznie uruchamiane przez system na podstawie informacji zbieranych przez czujniki oraz GPS. Dzięki temu, iż jest to rozwiązanie bezprzewodowe, instalacja systemu jest zupełnie bezinwazyjna.

Firma Fibar Group jest laureatem licznych nagród, między innymi dwukrotnym zdobywcą tytułu Lider Innowacji i Rozwoju. System inteligentnego domu Fibaro zdobył także pierwszą nagrodę podczas III Wystawy Teletechnika, Nagrodę Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w konkursie na Najlepszy wyrób XI Międzynarodowych Targów Elektrotechnika 2013 oraz nagrodę Złoty Volt za najlepszy produkt elektrotechniczny przyznaną przez Polską Izbę Gospodarczą Elektrotechniki. Centralka Home Center 2 zarządzająca systemem Fibaro zwyciężyła w organizowanym przez TVN Turbo konkursie Męska Rzecz 2012 w kategorii Gadżet i elektronika.Firma Fibar Group

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii