Producent 2014-12-15

Nowe przekaźniki G9SR firmy Omron

Nowe przekaźniki G9SR firmy Omron

Nowe przekaźniki G9SR firmy Omron ułatwiają życieMimo jedynie trzech modeli do wyboru, 

nasze przekaźniki bezpieczeństwa z nowej serii G9SR mogą spełnić praktycznie wszystkie typowe wymagania bezpieczeństwa systemów sterowania, jakie mogą się pojawić w aplikacjach nierozproszonych. Wraz z wbudowaną inteligencją, nadającą im wysoką elastyczność, nowe przekaźniki oferują przełączniki DIP na panelu czołowym dla szybkiej i łatwej konfiguracji oraz wskaźniki LED dla szybkiego wglądu w stan przekaźnika i diagnostyki błędów.
Kluczowe zalety nowych modułów przekaźnikowych obejmują certyfikację do wymogów PLe wg. EN/ISO 13849-1, szybki czas reakcji minimalizujący przestoje, wyjścia półprzewodnikowe bezpieczeństwa dla długotrwałej i wolnej od zużycia pracy, kompaktowe obudowy oszczędzające przestrzeń w szafce oraz wyjmowane złącza sprężynowe, zapewniające szybką i wygodną instalację. Ponadto wszystkie modele są wyposażone w dodatkowe wyjście monitorujące do wykorzystania na potrzeby diagnostyczne przez standardowy system sterowania.
Modele podstawowe w rodzinie G9SR mają zaledwie 17.5 mm szerokości i pracują z komponentami bezpieczeństwa w trybie jedno- lub dwukanałowym, plus dodatkowo oferują zdwojone półprzewodnikowe wyjście bezpieczeństwa. Nominalna obciążalność wyjść to 2A, co z reguły wystarcza na sterowanie nawet większymi stycznikami.

Uzupełnieniem oferty modeli podstawowych jest model zaawansowany o szerokości 22.5 mm. Oferuje on również tryb wejścia jedno- lub dwukanałowego, plus dodatkowo zdwojone przekaźnikowe wyjścia bezpieczeństwa o obciążalności do 5A. W aplikacjach, które wymagają większej liczby wejść, każdy z modeli zaawansowanych może sterować maksymalnie dwoma modelami podstawowymi G9SR, które w tym przypadku pełnią rolę dodatkowych wejść do tej samej funkcji bezpieczeństwa.
Ostatni model - model rozszerzający w rodzinie G9SR ma szerokość 22.5 mm i posiada trzy wyjścia przekaźnikowe bezpieczeństwa o obciążalności do 5A. Wyjścia te mogą być skonfigurowane do pracy natychmiastowej lub można wykorzystać niezależne zwłoki czasowe załączenia i odłączenia, ustawialne w 16 poziomach do maksymalnej wartości równej 90 sekund. Do jednego modelu zaawansowanego można podłączyć do trzech modeli rozszerzających G9SR, przez co można uzyskać poza wbudowanymi dwoma wyjściami natychmiastowymi do 9 dodatkowych zwłocznych wyjść bezpieczeństwa, niezależnie regulowanych w grupach po trzy.Producent
Na podstawie: www.omron.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii