Kinga Lisowska 2012-05-08

Posiadacze elektrycznych pojazdów marki Mitsubishi na Hawajach będą mieli do dyspozycji więcej punktów do ich ładowania

Posiadacze elektrycznych pojazdów marki Mitsubishi na Hawajach będą mieli do dyspozycji więcej punktów do ich ładowania

Firma Mitsubishi Motors North America podała do publicznej wiadomości, że planuje instalację superszybkiej ładowarki prądu stałego dla pojazdów elektrycznych, która ma zostać udostępniona do użytku publicznego. Tworząc i rozbudowując bezpieczną i wygodną sieć do ładowania pojazdów elektrycznych, japoński producent samochodów – przy ogromnej pomocy ze strony firmy Eaton Corporation (NYSE:ETN) oraz hawajskich władz – tworzy w tym rajskim zakątku fundamenty przyszłego sukcesu pojazdów z napędem elektrycznym.

Dzięki połączonym wysiłkom koncernu Mitsubishi Motors oraz firmy Eaton Corporation, która zajmuje się tworzeniem różnorodnych rozwiązań wspomagających zarządzanie energią i jest oficjalnym dostawcą urządzeń służących do ładowania pojazdów elektrycznych firmy MMNA, a także komercyjnych stacji ładowania Level 2 w salonach dilerskich koncernu sprzedających takie pojazdy, na obszarze Honolulu oraz wyspie O'ahu w szybkim tempie powstają nowe, bezpieczne i wygodne stacje ładowania firmy Eaton.

Eaton zainstaluje wkrótce szybką ładowarkę prądu stałego w Ko Olina, czyli jednym z najpopularniejszych hawajskich kurortów. Ładowarka może naładować litowo-jonowe akumulatory modelu Mitsubishi i-MiEV od 0 do 80% w czasie nieprzekraczającym 30 minut.

Położony po zachodniej stronie wyspy O'ahu, pół godziny drogi samochodem od Honolulu, Ko Olina to ekskluzywny kurort oceaniczny z luksusową mariną, słynnym polem golfowym, hotelem Marriott oraz nieruchomościami udostępnianymi w systemie ‘timeshare’, a także nowy obiekt Disney 's Aulani.

Dzięki grantowi Electric Vehicle (EV) Ready, hawajskie władze planują do 2030 roku ograniczenie zużycia importowanych paliw ropopochodnych w transporcie lądowym oraz 70-procentowe wykorzystanie czystej energii.

Zaraz po instalacji szybka ładowarka firmy Eaton dostępna będzie dla wszystkich posiadaczy pojazdów elektrycznych ze złączem CHAdeMO, dzięki czemu ładowanie takich pojazdów przez lokalnych mieszkańców oraz turystów będzie jeszcze prostsze. Instalację ładowarki wykona firma Volta Industries, czyli oficjalny dystrybutor i instalator ładowarek Eaton dla pojazdów elektrycznych na Hawajach.

Volta Industries potwierdziło ostatnio plany utworzenia darmowej sieci Volta Hawaii, która miałaby być utrzymywana z funduszy lokalnego biznesu  i umożliwiałaby bezpłatne ładowanie pojazdów elektrycznych. Sieć składałaby się pierwotnie z czterech ładowarek typu Level 2 (zasilanie firmy Eaton/projekt firmy Volta), które miałyby stanąć w popularnych centrach handlowych Pearlridge Mall (ok. 15 kilometrów na zachód od centrum Honolulu) oraz Kahala Mall (ok. 8 kilometrów na wschód od centrum Honolulu). W przyszłym roku firma Volta planuje na wyspie O'ahu instalację kilkudziesięciu darmowych ładowarek Level 2 własnego projektu zasilanych przez firmę Eaton.

„Dzięki współpracy Stanu Hawaje oraz firmy Eaton Corporation, mieszkańcy Hawajów oraz turyści, którzy poruszają się elektrycznymi pojazdami takimi jak Mitsubishi i-MiEV wkrótce korzystać będą mogli z prostej w użyciu i szybko rozwijającej się sieci ładowania, która okaże się również niezwykle oszczędna w porównaniu do kosztów utrzymania pojazdu z napędem spalinowym” – wyjaśnia Yoichi Yokozawa, Prezes i Dyrektor Generalny Mitsubishi Motors North America. „Bardzo szybko udaje się realizować cele wymienione w porozumieniu o współpracy między naszą firmą a Stanem Hawaje, której przedmiotem była pomoc w promocji pojazdów z napędem elektrycznym.” – dodaje.

Dzięki rozbudowie bezpiecznej i wygodnej sieci Level 2 do ładowania, oraz instalacji szybkich ładowarek prądu stałego, pojazdy z napędem elektrycznym takie, jak Mitsubishi i-MiEV stają się idealną ofertą dla osób szukających niedrogiego i ekologicznego środka transportu na Hawajach.

Firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) zajmuje się produkcją, sprzedażą, marketingiem oraz działalnością rozwojowo-badawczą z ramienia Mitsubishi Motors na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma MMNA sprzedaje modele o nadwoziu coupe, kabriolet, sedan oraz SUV za pośrednictwem sieci salonów dilerskich liczącej około 400 punktów sprzedaży. W listopadzie 2011 roku firma MMNA, w ramach strategii korporacyjnej budowania oferty bardziej ekologicznych modeli, uruchomiła sprzedaż elektrycznego pojazdu Mitsubishi i (nazywany i-MiEV w Europie). Technologia napędu elektrycznego stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie na pojazdy bezemisyjne oraz zrównoważone rozwiązania transportowe.

Ko Olina to kurort położony na zachodnim wybrzeżu wyspy O'ahu, na terenie o powierzchni 642 akrów. W jego skład wchodzi m.in. J.W. Marriott Ihilani Resort & Spa, Marriott Ko Olina Beach Club, czyli najpopularniejszy produkt klubowy firmy Marriott na świecie, luksusowe apartamenty Ko Olina Beach Villas Resort, nowy obiekt Aulani Disney Resort & Spa (pierwszy disnejowski kurort rodzinny) oraz supernowoczesna marina Ko Olina. Kurort, który powszechnie uznawany jest za najpopularniejszy cel wakacyjnych wypraw w rejonie Honolulu, oferuje siedem dziewiczych, oceanicznych lagun, które łączy 2,5 kilometra nadbrzeżnych promenad, oraz zapewnia dostęp do licznych atrakcji oraz sportów wodnych, a przede wszystkim wspaniały klimat i pogodę. Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem www.koolina.com.Kinga Lisowska
Na podstawie: mitsubishi-motors.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii