Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-11-10

ABB podpisuje w Indiach kontrakt o wartości 32 milionów dolarów na budowę stacji elektroenergetycznych

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakt o wartości 32 milionów dolarów z Powergrid Corporation of India limited (PGCIL) na budowę dwóch stacji elektroenergetycznych, które zostaną zlokalizowane w miastach Gwalijar i Indore w stanie Madhya Pradesh. Zamówienie zostało zaksięgowane w trzecim kwartale bieżącego roku.

ABB, w ramach projektu “pod klucz” będzie odpowiedzialna za projekt, inżyniering, dostawy i uruchomienie stacji elektroenergetycznych 765 kV i 400 kV wyposażonych w rozdzielnice izolowane powietrzem (AIS). Wśród głównych dostarczanych urządzeń znajdą się wyłączniki, przekładniki prądowe, przekładniki napięciowe, urządzenia ochrony obejmujące ochronniki przepięciowe, jak również systemy automatyki, sterowania i ochrony stacyjnej zgodne ze standardem IEC 61850.

Stacje zostaną zbudowane zgodnie ze schematem ATS (associated transmission system) w ramach ogromnego projektu energetycznego Sasan 4 000 MW, mającego przyczynić się do wzmocnienia regionalnej sieci przesyłowej w zachodnich Indiach.

„Te stacje przyczynią się do zwiększenia wydajności, niezawodności i efektywności sieci przesyłowej,” powiedział Peter Leupp, szef dywizji Systemów Energetyki w Grupie ABB. „Właśnie realizujemy budowę stacji 765 kV w Indiach i cieszymy się, że możemy dalej wspierać rozwój krajowej infrastruktury energetycznej.”

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii