Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2018-03-08

Podwójna siła uciągu – firma Bosch Rexroth wspiera pracę w najtrudniejszych warunkach

Podwójna siła uciągu – firma Bosch Rexroth wspiera pracę w najtrudniejszych warunkach

Instalowanie kabli podwodnych odbywa się w trudnych warunkach 
i wymaga zaangażowania znacznych sił. Aby zyskać niezawodność działania urządzeń w tak ekstremalnym środowisku, holenderska spółka Blue Offshore zmodernizowała niedawno swoje systemy hydrauliczne.

 

Firma dzierżawi specjalistyczny sprzęt do instalacji kabli oparty na napędach 

i sterowaniach hydraulicznych. Silniki hydrauliczne zasilają gigantyczne karuzele a cylindry hydrauliczne korygują napinacz, dzięki czemu kable są kładzione bardzo precyzyjnie. Po przeprowadzonym przeglądzie, serwisie i modernizacji tego systemu, pojemność karuzeli została zwiększona o 80 km kabla. W związku z tym inżynierowie wyposażyli napinacz w podwójny zestaw zmodyfikowanych cylindrów hydraulicznych i nowe silniki Hägglunds firmy Bosch Rexroth.

Zmiany te pozwoliły na zwiększenie siły uciągu napinacza z 5 do 10 ton. Ponadto jednostka hydrauliczna zasilająca silnik została wyposażona w system monitorowania, który dostarcza firmie Blue Offshore ważne informacje o stanie układu hydraulicznego.

 

 

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2016 roku obroty w wysokości 5 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 29 500 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl 

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 390 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2016) i wygenerowała w 2016 roku obrót w wysokości 73,1 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 450 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Innowacyjna moc na całym świecie stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 59,000 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 120 miejscach na całym świecie. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

Kontakt dla czytelników: 

mgr inż. Arkadiusz  Bręk

Tel. +48 61 816 77 69

E-Mail: arkadiusz.brek@boschrexroth.pl

 

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii