Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2014-03-10

Kino domowe to nie tylko sprzęt

Kino domowe to nie tylko sprzęt

Kino domowe to nie tylko najwyższej jakości sprzęt do obrazu i dźwięku, ale centrum domowej rozrywki, które wpływa na wszystkie zmysły. Dlatego nie bez znaczenia pozostają  również takie elementy jak odpowiedni nastrój wnętrza, komfort i wygoda, wpływające na odbiór filmu. Produkty Somfy oferują kompleksowy zakres automatyki, dostosowany do widowiskowego kina domowego, którą możemy dowolnie sterować.

Kino domowe ma nam dostarczyć pozytywnych emocji i doznań, dlatego też warto zadbać o wszystkie elementy wzmacniające doznania odbiorcy. Nawet najlepsze parametry sprzętów, oferujących dźwięk i obraz, nie zostaną w pełni wykorzystane, jeżeli w pomieszczeniu nie stworzymy odpowiedniej atmosfery.

Istotną rolę w kształtowaniu przestrzeni kina domowego odgrywa światło. Wzmacnia ono wszelkie doznania oraz tworzy i wzbogaca nastrój. Możliwość sterowania nim pozwala chociażby na zwiększenie kontrastu wyświetlanego obrazu oraz zapobiega odbiciom światła dziennego w ekranie. Ułatwieniem w tym przypadku jest automatyka, dzięki której użytkownicy mogą dowolnie zarządzać zarówno oświetleniem sztucznym, jak i naturalnym, zmieniając tym samym funkcje pomieszczenia.

- Zintegrowanie działania zestawu kina domowego z automatyką domową może płynnie uruchamiać funkcję seansu filmowego. W zależności od ustawień  w ramach wywołanego scenariusza, osłony okienne mogą wówczas zostać opuszczone do pozycji zapewniającej optymalny dopływ światła naturalnego lub też system może zadbać o nastrojowe oświetlenie sztuczne,
dopasowane do pomieszczenia, w celu lepszego odbioru filmu
- podkreśla Cezary Krupa, Marketing Manager w firmie Somfy, projektującej automatykę domową i systemy wykorzystywane w inteligentnym domu

Ustawienia systemu mogą być indywidualnie i w każdym czasie zmieniane przez użytkownika, np. za pomocą specjalnej aplikacji  zainstalowanej w domowym tablecie iPad lub z systemem Android.

Ciekawym pomysłem stosowanym coraz częściej w strefie kina domowego, jest ekran projekcyjny i projektor
cyfrowy. Ekran wyposażony w cichy napęd, sterowany z pilota lub tabletu, nie zakłóca domowego spokoju. Projektor z kolei, jeśli pozwala na to konstrukcja budynku, może opuszczać się z sufitu na specjalnie przystosowanej windzie z napędem, sterowanej z tego samego pilota co ekran.

- Wygodny w użyciu system sterowania składający się ze sterowników lokalnych i centralnych, pozwala nam kontrolować oświetleniem, ekranem i projektorem w sposób zsynchronizowany. Niewątpliwie udogodnieniem jest także możliwość sterowania poszczególnymi elementami systemu kina domowego z tabletu lub smartfona, co niezwykle wpływa na komfort i oszczędność czasu. Dzięki automatyce możemy w dynamiczny i prosty sposób, bez wstawania z fotela, przemienić nasz zwykły pokój w prawdziwą salę kinową – dodaje Cezary Krupa.

***
SOMFY Societé d’Outillage et de Mécanique de Faucigny (Zakład Mechaniki Precyzyjnej w Faucigny) to światowy
projektant i lider w zakresie automatyki i systemów sterowania, wykorzystywanych do ożywiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych (w tym między innymi osłon okiennych, bram, czy też zamknięć handlowych). Ponadto Somfy intensywnie działa również w obszarze zaawansowanych rozwiązań dedykowanych inteligentnemu budownictwu, poszerzając swoją ofertę o zintegrowane systemy zarządzania domem.

Somfy dba o nieustanny rozwój funkcjonalności i upraszczanie czynności domowych. Zbudowana w oparciu o io-homecontrol automatyka domowa została stworzona na nowo jako prosta, elastyczna i bezprzewodowa technologia dwu-kierunkowa, posiadająca zabezpieczenia najwyższej klasy.

Szeroki wachlarz urządzeń umożliwia spersonalizowanie instalacji i sprawia, że życie codzienne jest pozbawione zbędnych ograniczeń. Przykładowo za jednym kliknięciem lub po wykryciu ruchu w pomieszczeniu wiele zmechanizowanych produktów io zostaje ustawionych w ulubionych pozycjach (rolety, zasłony, oświetlenie, okna dachowe itp.). Scenariusze umożliwiają zapisanie i odtworzenie na żądanie ulubionego nastroju w wybranym momencie, lub jako reakcję na zmienne czynniki zewnętrzne – jasność, temperatura, ruch, wiatr, dym, pora dnia,  itp.

Firma powstała w 1960 roku w Clues we Francji. Od tego czasu  rozwinęła swoją obecność już w 56 krajach na świecie. Spółka posiada 73 filie, 51 przedstawicielstw i biura na wszystkich kontynentach. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych EURONEXT w Paryżu.

W Polsce spółka istnieje już od 16 lat. Wysoka jakość produktów Somfy jest doceniana przez 270 milionów użytkowników i 32 000 klientów profesjonalnych na całym świecie. Produkcja roczna napędów grupy Somfy wynosi około 11 milionów sztuk, a roczne obroty przekraczają 950 milionów euro. Dziennie produkowanych jest 70 000 napędów, a co 3 sekundy (przez 24 godziny w ciągu doby) instaluje się 1 napęd SOMFY.

Dzięki prowadzeniu polityki innowacyjnej i ekspansji geograficznej, Somfy realizuje strategię, która ma zapewnić wewnętrzny i zewnętrzny rozwój oraz wzrost rentowności firmy.

Ważniejsze daty SOMFY:

1960
Narodziny SOMFY

1961
Pierwszy silnik rurowy

1981
Pierwsza automatyka słoneczno-wiatrowa

1969
Pierwsza filia SOMFY poza Francją - Tübingen Niemcy

1996
Powstanie filii w Polsce

2011
Sprzedaż 100 milionowego napędu

Na podstawie: www.somfy.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii