Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-05-16

ABB nagrodziło laureatów Konkursu o Nagrodę ABB i konkursu ABB IT Challenge, edycja 2010/ 2011

ABB nagrodziło laureatów Konkursu o Nagrodę ABB i konkursu ABB IT Challenge, edycja 2010/ 2011

W dniu 13 maja br. w Krakowie przy ulicy Starowiślnej odbyły się dwie uroczystości wręczenia nagród laureatom konkursów na najlepsze prace doktorskie i magisterskie.

Konkurs o Nagrodę ABB, który odbył się już po raz dziewiąty, obejmuje prace m.in. z dziedziny elektroenergetyki, automatyki przemysłowej, energoelektroniki, inżynierii i zarządzania procesami wytwarzania, zaawansowanej technologii i systemów inżynierskich oraz nanotechnologii i inżynierii materiałowej w zastosowaniach przemysłowych. Nagrody w tym konkursie zostały wręczone w Korporacyjnym Centrum Badawczym ABB przez Marka Florkowskiego, Dyrektora Centrum oraz Jerzego Ciempiela, Dyrektora Personalnego ABB. Konkurs IT Challenge został przeprowadzony po raz czwarty. Zgłaszane prace dotyczą technologii informatycznych. Nagrody wręczone zostały przez Piotra Ciechanowskiego, Dyrektora Centrum Systemów Informatycznych oraz Jerzego Ciempiela, Dyrektora Personalnego ABB.

W ramach konkursu oceniano prace dyplomowe magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, obronione w szkołach wyższych na terenie Polski w latach 2010 i 2011, napisane w języku polskim lub angielskim i spełniające wymóg oryginalności i indywidualności działań twórczych uczestników.

Konkurs o Nagrodę ABB

Zakończona w piątek 9. już edycja Konkursu o Nagrodę ABB pod względem poziomu nadesłanych prac była jedną z najlepszych w historii. Również liczba zgłoszeń zaskoczyła organizatorów. Zdaniem samych uczestników o sukcesie Konkursu zadecydował jego prestiż, a Nagroda ABB w ciągu kilku lat stała się kluczowym wyróżnieniem wśród polskich inżynierów.

- To prestiżowy konkurs, rozpoznawalny na uczelniach. W tej edycji cieszył się bardzo dużą popularnością, a merytorycznie był na wysokim poziomie. W ostatnich latach było pod tym względem nieco gorzej, ale teraz mieliśmy wiele prac wartych wyróżnienia – powiedział Marek Florkowski, Dyrektor Centrum Badawczego ABB.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii