Mike Babb 2010-02-01

Sterowanie Blackberry urządzeń Mitsubishi Electric

Sterowanie Blackberry urządzeń Mitsubishi Electric

Blackberry to firma, która stworzyła technologię umożliwiającą konfigurowanie urządzeń PLC oraz transmisji parametrów, za pomocą sieci telefonów komórkowych. Pozwala to zdalnie dokonywać zmian w ustawieniach urządzeń w fabrykach, sprawdzania parametrów i szybkie reagowanie na problemy. Mitsubishi Electric planuje dalsze działania polegające na integracji produktów Mitsubishi Electric z technologią Blackberry. Sterowniki Mitsubishi są zintegrowane z telefonem BlackBerry. Dzięki temu użytkownicy mogą wprowadzać zmiany do planów produkcyjnych, sprawdzania parametrów działania i reagowania na ewentualne problemy.

Urządzenia komunikacji BlackBerry łączą funkcje standardowych PCtów z przydatnością połączeń komórkowych i możliwościami Internetu. Szacuje się, że na świecie jest około 30 milionów użytkowników tej techniki.

Christian Schad, dyrektor zarządzający i twórca koncepcji, pracuje z urządzeniami BlackBerry od 15 lat. Uważa on, że jest to idealna platforma dostarczająca szybkich mobilnych interakcji z pilotarzem urządzeń zakładu.

Schad tłumaczy, że gdy sterownik podłączony do zwykłej sieci telefonii komórkowej ma większy zasięg niż Internet. System ten jest również mniej podatny na położenie odbiornika. Jest to kluczowa cecha tej technologii. "Byliśmy w garażu na lotnisku w Monachium, cztery poziomy w dół i wciąż można było otrzymać odpowiedni sygnał do podłączenia do sieci," mówi Schad. Oznacza to, że tam, gdzie operator sieci komórkowej ma swój zasięg, tam technologia sprawdzi się bezbłędnie.

Połączenie w fabryce.

Po połączeniu sterownik PLC z urządzeniem Blackberry oraz instalując w fabryce serwer, po odpowiednim jego zaprogramowaniu sterowanie odbywa się przez polecenia wydawane przez serwer. W chwili obecnej tylko urządzenia Mitsubishi PLC FX są kompatybilne z takim rozwiązaniem. Serwer w fabryce zapewnia bezpieczne połączenie przez serwer BlackBerry Enterprise za pomocą Internetu i dalej do sieci komórkowych za pośrednictwem stabilnego i bezpiecznego zaszyfrowanego sygnału. Rezultatem takiego rozwiązania jest bezpośrednia możliwość sterowania urządzeniem w czasie rzeczywistym poprzez proste polecenia, które mogą być wydawane z dowolnego miejsca na świecie. System ten okazał się niezwykle popularny wśród dużych zakładów produkcyjnych i firm, takich jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, gdzie inżynieria i drużyny utrzymania ruchu mają do monitorowania i utrzymywania wiele odległych od siebie miejsc, takich jak lokalne stacje pomp.

Zamiarem Schad GmbH jest stanie się światowym liderem w dziedzinie przenośnych systemów do obsługi i monitorowania maszyn i kontroli instalacji. Istnieje mozliwość, że to rozwiązanie zostanie uznane za standard dla mobilnego dostępu do sterowników Mitsubishi. Przekonanie firmy Mitsubishi jest doskonałe - powiedział Schad. Wykazano wiele korzyści płynących z systemu i udało sie przekonać końcowych użytkowników, że korzystając z tej technologi oszczędzają wiele czasu na rozwiązywanie problemów i poprawiają bezawaryjność cyklów produkcyjnych.

Mike Babb

Komentarze do artykułu

Andrzej

Blackberry to firma, która stworzyła technologię umożliwiającą konfigurowanie urządzeń PLC oraz transmisji parametrów. Blackberry to firma, która stworzyła technologię.


Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii