Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-03-26

Siemens zautomatyzował produkcję glonów do biopaliw

Siemens zautomatyzował produkcję glonów do biopaliw

8 grudnia 2009 roku firma Renewed World Energies (RWE) wybrała firmę SIEMENS do zautomatyzowania nowego obiektu w Georgetown County w USA. W obecnej pilotażowej fazie rozwoju obiektu, plantacja przeobraża glony na olej napędowy używany w silnikach diesel oraz napędach odrzutowych. RWE zamierza osiągnąć szczyt produkcyjny pod koniec 2010 roku.

System kontroli SIEMENS'a zawiera sterownik Simatic S7-300 z oprogramowaniem kontroli procesów Simatic oraz napędy SIEMENS MicroMaster.

Prezez RWE, pan Richard Armstrong mówi, że ta inwestycja pomoże firmie zaspokoić rosnący krajowy i międzynarodowy popyt na paliwa alternatywne. Dodatkowo RWE uruchomił proces, który przechwytuje CO2 i podtlenek azotu emitowany przez przemysłowe kominy a następnie przetwarza chemicznie w celu zwiekszenia efektywności produkcji potrzebnych glonów. Według Prezesa, sterowniki SIEMENS są najlepszej jakości produktami na rynku. Podczas wyboru wykonawcy duże znaczenie miał również profesjonalizm wsparcia technicznego. SIEMENS skutecznie pomagał RWE w programowaniu automatyki, wraz z odpowiednimi wizualizacjami.

Firma RWE jest stawiana w czołówce firm produkujących paliwa alternatywne z glonów do napędów diesel oraz rakietowych. Wsparcie RWE przez SIEMENSA przyczynia się do sprawniejszej wydajności i dystrybucji tych paliw przy zachowaniu przynajmniej nie niższych jakości.

Firma RWE jest spółką naftową specjalizującą się w automatycznych bioreaktorach pracujących w cyklu zamknietym oraz w przetwarzaniu glonów pochodzących z odpadów innych fabryk. Na podstawie: www.automation.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii