Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-04-07

Mazowsze zbuduje centrum energii odnawialnej

Mazowsze zbuduje centrum energii odnawialnej

Mazowsze zbuduje centrum energii odnawialnej: Podpisujemy najbardziej innowacyjny technologicznie projekt wpisujący się w wytyczne UE dotyczące gospodarowania energią – tak marszałek Adam Struzik określił przedsięwzięcie, które zostanie zlokalizowane w podwarszawskiej miejscowości.

Na jego realizację samorząd województwa przekazał 76 mln zł. To gros potrzebnych nakładów. W Jabłonnej powstanie centrum badawcze, które składać się będzie z zespołu laboratoriów wraz z zapleczem hotelowo-seminaryjnym. Najważniejszym elementem składowym centrum będzie Energooszczędny Hotel Inteligentny (EDI).

Ten unikalny w skali kraju kompleks badawczy i demonstracyjny pełnić będzie także funkcję hotelową i seminaryjną. EDI wyposażony zostanie we wzajemnie skojarzone i „inteligentnie” sterowane urządzenia zapewniające samowystarczalność energetyczną ze źródeł odnawialnych. Każde z tych urządzeń zostanie tak zaprojektowane i zlokalizowane w obrębie jednostki hotelowej, że będzie mogło stanowić odrębne stanowisko do prac badawczych – czytamy w komunikacie.

Lokalizacja – Jabłonna pod Warszawą, koszt – 90 mln zł, termin realizacji – 2013 r. Na podstawie: www.pb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii