Tarosław Kapturski 2012-05-08

TRANS-MISJA Westermo w aplikacjach kolejowych

TRANS-MISJA Westermo w aplikacjach kolejowych

W dniach 18-19 kwietnia br. odbyła się pierwsza konferencja kolejowa „TRANS-MISJA Westermo
w aplikacjach kolejowych”, będąca kontynuacją programu „Akademia Tekniska” organizowaną przez
Tekniska Polska Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp z o.o..

Do Kazimierza Dolnego przyjechało blisko 65 – ciu przedstawicieli największych firm kolejowych zaangażowanych w projektowanie i budowę systemów SRK jak i pokładowych systemów sterowania. Obecność przedstawicieli działów rozwoju i projektów transportowych Westermo pozwoliła zbliżyć się do światowych trendów obserwowanych w rozwiązaniach komunikacyjnych dedykowanych branży kolejowej. Prezentowane rozwiązania i koncepcje sterowania stały się źródłem ożywionych dyskusji technicznych i platformą wymiany doświadczeń jak i prezentacji specyficznych oczekiwań.

Tematyka konferencji poruszała następujące tematy:

  • Jakość w kontekście norm kolejowych i certyfikatów,
  • Nowatorskie podejście - idea wykorzystania platformy WeOS w systemach pokładowych pojazdów szynowych,
  • Systemy transmisji danych w kontekście dostosowywania polskich kolei do wymagań interoperacyjności europejskich systemów kolejowych.
  • Niezawodność systemów sterowania. Koncepcja wykorzystania funkcjonalności platformy WeOS w systemach SRK
  • Redukcja kosztów inwestycyjnych - wykorzystanie istniejącej infrastruktury, rozwiązania bezprzewodowe i technologie G.SHDSL. Optymalizacja systemów telematycznych za pomocą skryptów konfiguracyjnych. Przegląd rozwiązań sprzętowych bazujących na platformie WeOS.

Bardzo cennym wkładem w tematykę konferencji były wystąpienia liderów branży, wdrażających europejskie standardy w realizowanych przez siebie projektach. Przedstawiciele branży kolejowej, na której zawsze koncentrowało swą uwagę Westermo,
nie tylko poznali ale i zbliżyli się do jej prawdziwej misji - realizacji niezawodnych aplikacji przemysłowych w sposób prosty, niezawodny i łatwy z zachowaniem norm, certyfikacji i procedur jakościowych na najwyższym poziomie.Tarosław Kapturski
Na podstawie: tekniska.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii