Katarzyna Brdak 2012-08-14

Finaliści Dobrego Wzoru 2012 wybrani: seria AKME Spot Led od LEDECCO w konkursowej czołówce

Finaliści Dobrego Wzoru 2012 wybrani: seria AKME Spot Led od LEDECCO w konkursowej czołówce

Instytut Wzornictwa Przemysłowego wybrał finalistów konkursu Dobry Wzór 2012. Oświetlenie LED polskiego producenta coraz bliżej zwycięstwa w swojej kategorii.

Tegoroczny konkurs powoli wkracza w decydującą fazę. Kapituła dokonała selekcji produktów i usług rekomendowanych do ubiegania się o tytuł najlepszego projektu na polskim rynku oraz wybrała grono ścisłych finalistów, którzy już niedługo zawalczą o tytuł Dobry Wzór 2012. Wśród nich znajduje się seria źródeł światła LED marki LEDECCO. Wyróżnione lampy to w pełni polski produkt zaprojektowany i wyprodukowany przez polskiego producenta, co uprawnia do ubiegania się o nagrodę specjalną Wzór Roku, przyznawaną corocznie przez Ministra Gospodarki.

Rekordowa ilość zgłoszeń do 19. już edycji konkursu Dobry Wzór

Jak informują organizatorzy, tegoroczna edycja zanotowała rekordową ilość 187 zgłoszeń rekomendowanych produktów i usług. Natomiast w ścisłej, finałowej grupie znalazło się już tylko 90, które ubiegają się o tytuł Dobry Wzór 2012 w czterech kategoriach: sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna, sfera usług. W ostatniej z nich – sferze publicznej – o najwyższy laur - tytuł Dobry Wzór 2012 wraz z 10 innymi konkurentami zawalczy seria lamp AKME Spot Led.

Dobre wzornictwo musi opierać się na dobrej jakości

Dobry Wzór to konkurs na najlepiej zaprojektowany produkt na polskim rynku, jednak wysoki standard wzornictwa to nie tylko ciekawy i nowoczesny wygląd. Konkurs ma na celu przede wszystkim promowanie produktów użytecznych z punktu widzenia klienta, w których walory estetyczne idą w parze z wysoką jakością i funkcjonalnością. Dziś innowacyjność polega na łączeniu jak najlepszych parametrów technicznych z cechami takimi jak energooszczędność, ergonomia, żywotność, bezawaryjność. Kapitała konkursu wyróżniając produkty firmy Ledecco położyła więc nacisk przede wszystkim na rzetelne parametry wyrobów, zapewniające bardzo dobrą jakość światła. Nowoczesny i elegancki design dopełniają całość.

Zwycięzców konkursu Dobry Wzór poznamy 11 października podczas uroczystej gali konkursu organizowanej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Laureatów podziwiać można będzie także na pokonkursowej wystawie w dniach od 11 października do 9 grudnia 2012 roku.Katarzyna Brdak
Na podstawie: www.ledecco.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii