Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-09-23

Zamek odblokowywany telefonem

Zamek odblokowywany telefonem

Znany na całym świecie producent zamków – Yale Locks & Hardware – zaprezentował właśnie jak mogą wyglądać drzwi przyszłości. Przy wykorzystaniu technologii NFC (Near Field Communication) zamek taki miałby być odblokowywany za pomocą telefonu komórkowego.

System odblokowywania drzwi działa w ten sposób, że wystarczy pomachać telefonem przed specjalnym sensorem na zamku, co doprowadzi do automatycznego odblokowania drzwi – jeśli oczywiście zostaliśmy autoryzowani. Cena ani dostępność urządzenia nie zostały póki co ujawnione, lecz można zobaczyć na wideo jak w praktyce to działa:

Coś takiego idealnie by współgrało z zaprezentowanym przez nas ostatnio elektronicznym portfelem Google, czy Paypala. Gdyby zintegrować wszystkie klucze w telefonie (a już wiadomo, że producenci samochodów też mają takie plany) to niedługo jedynym co będzie wypychało nam kieszeń będzie właśnie komórka, w której będzie wszystko czego będziemy potrzebowali.

Technologia ta jest zarazem bardzo obiecująca, lecz budzi też pewien niepokój, przy czym rozładowanie urządzenia jest tu chyba najmniejszym problemem.

Na podstawie: geekweek.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii