Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2013-09-30

Omron poszerza gamę oszczędzających przestrzeń przekaźników 6-milimetrowych

Omron poszerza gamę oszczędzających przestrzeń przekaźników 6-milimetrowych

Nasze montowane w gnieździe przekaźniki G2RV, jedyne naprawdę przemysłowe przekaźniki o rozmiarze 6 mm dostępne na rynku, zostały właśnie wzbogacone o modele specjalnie zaprojektowane do niezawodnego przełączania czułych sygnałów, jakimi są sygnały wejściowe.

Idealnie dopasowane do aplikacji interfejsów wejściowych, oferujące separację galwaniczną pomiędzy urządzeniami sygnalizacyjnymi a wejściami PLC, rozdział na obwody AC i DC oraz separację obwodów działających na różnych poziomach napięć, nowe przystosowane do lekkich obciążeń przekaźniki wejściowe serii G2RV zostały wyposażone w pozłacane styki o nominalnym obciążeniu 50 mA przy napięciu do 30 VAC lub do 36 VDC.

Łatwy montaż z gwarancją niezawodnego łączenia
Przekaźniki zostały wyposażone w system łączenia trzema kliknięciami, który eliminując konieczność użycia śrubokrętów czy lutownicy, zapewnia szybki i łatwy montaż elementów z każdorazową gwarancją niezawodnego łączenia. Dodatkowo zintegrowana dioda LED i mechaniczna flaga zadziałania oznacza, że stan przekaźnika można sprawdzić błyskawicznie i precyzyjnie.

Gama akcesoriów obejmuje kable dedykowane łączeniu przekaźników wejściowych G2RV ze sterownikami programowalnymi PLC serii Omron CJ1W, a także systemem zdalnych wejść/wyjść Smartslice. W ofercie są również kable do podłączenia przekaźników do sterowników S7/300 i S7/400 firmy Siemens. Nowością w ofercie są też kable dedykowane modułom we/wy Omron NX.


Wyjątkowy poziom niezawodności
Tak, jak wszystkie przekaźniki z rodziny G2RV, nowe modele oferują niespotykany poziom niezawodności. Podczas testów przełączania napięć DC na poziomie 100 mV przy obciążeniu rezystancyjnym 1 mA, z łatwością osiągnęły odsetek awarii na poziomie Q wg normy JIS C5003, co odpowiada zaledwie 5 usterkom na 100 milionów operacji, co na tle konkurencji, osiągającej co najmniej 2 razy gorszy wynik, wygląda doskonale.

Naturalnie seria przekaźników oszczędzających przestrzeń G2RV obejmuje, oprócz wspomnianych modeli wejściowych do niskich obciążeń, modele do standardowych obciążeń do 6A, oferowane w wyborze sześciu różnych napięć sterujących, w tym modele na napięcie uniwersalne.

 

Na podstawie: www.omron.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii