Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-11-19

W fabryce ZAG w Izraelu, czyli tam, gdzie powstają produkty Stanley

W fabryce ZAG w Izraelu, czyli tam, gdzie powstają produkty Stanley

W dniach 24 – 28 października 2010 r. właściciele sklepów narzędziowych uczestniczących w programie Stanley Club odwiedzili fabrykę ZAG – Stanley w Rosh Haayin w Izraelu. Klubowicze zapoznali się z procesem produkcji skrzyń, toreb, kamizelek narzędziowych i ruchomych warsztatów Stanley. Tym razem postawiono na pokazanie „od podszewki” warunków produkcji systemów magazynowania narzędzi Stanley, FatMax i FatMax Xtreme.

Podczas wizyty właściciele sklepów zwiedzili hale fabryki oraz znajdujące się w nich linie produkcyjne. Dzięki temu mogli osobiście przekonać się, w jaki sposób wytwarzane są m.in. skrzynie, torby, wózki narzędziowe Stanley, FatMax i FatMax Xtreme, które na co dzień sprzedają swoim klientom. Fabryka ZAG została otwarta w 1987 roku. W 1998 r. została kupiona przez Stanley Works Inc. Obecnie jest ona światowym liderem w produkcji najwyższej jakości systemów przeznaczonych do magazynowania narzędzi, wykonywanych z plastiku, metalu oraz tkaniny. Są to m.in. skrzynki, torby, kamizelki narzędziowe, a także pasy monterskie, organizery oraz ruchome warsztaty. W fabryce wytwarzane są również linie produktów przeznaczone dla profesjonalistów, oznaczone nazwami FatMax oraz FatMax Xtreme.

Na uczestnikach wyjazdu największe wrażenie zrobiły imponujące rozmiary maszyn produkcyjnych oraz hale, w których zorganizowana jest produkcja. Fabryka ZAG Stanley zatrudnia niewiele osób. Większość zadań wykonywanych jest przez sterowane komputerowo nowoczesne gniazda produkcyjne. Proces produkcji obydwa się w oparciu o nowoczesne technologie, sprawiając, że wszystkie narzędzia pochodzące z fabryki ZAG w Rosh Haayin w Izraelu spełniają najwyższe normy techniczne.

Podczas wyjazdu odbyły się szkolenia i prezentacje produktowe prowadzone przez pracowników Stanley Polska i ZAG. Uczestnicy wyjazdu dowiedzieli się ponadto, jak wyglądała historia przedsiębiorstwa oraz jak postęp technologiczny przyspieszył procesy produkcyjne i zwiększył ich dokładność. Plan spotkania objął również wizytę w laboratorium, gdzie wykonywane są testy produktów pod kątem ich wytrzymałości m.in. na wysoką lub niską temperaturę czy sprawdzenie trwałości poszczególnych produktów i ich elementów pod maksymalnym obciążeniem. Na koniec spotkania przedstawione zostały plany dalszego rozwoju gamy produktów oferowanych przez fabrykę.

Na podstawie: portal-prasowy.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii