Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-06-14

ABB podpisuje kontrakt na dostawę podmorskiego kabla elektrycznego

ABB podpisuje kontrakt na dostawę podmorskiego kabla elektrycznego

ABB, podpisało kontrakt o wartości około 20 milionów dolarów z EMAS AMC, spółką zależną holdingu Ezra Holdings Limited świadczącego morskie usługi głębinowe, na dostawę kabli dla platformy wydobywczej ropy i gazu Statoil, znajdującej się na polu Gudrun na Morzu Północnym u wybrzeży Norwegii.

ABB dostarczy 55 kilometrów trójżyłowego, podwodnego kabla 52 kV ze zintegrowanym światłowodem, który ułatwi dostawę 20 MW energii elektrycznej od pól Sleipner eksplorowanych przez koncern Statoil dla pola Gudrun. Kabel został skonstruowany tak, aby w razie potrzeby obsługiwał dodatkowe połączenia.

Rozpoczęcie instalacji, którą przeprowadzi EMAS AMC, zaplanowano na trzeci kwartał 2013 roku. Ma ona umożliwić produkcję ropy i gazu na polu Gudrun, która ma rozpocząć się w 2014 roku.

ABB jest jednym z czołowych wytwórców kabli wysokiego napięcia na świecie, posiada rozległą wiedzę i doświadczenie w szerokim zakresie aplikacji, włączając w to połączenia dla nadbrzeżnych elektrowni wiatrowych, łącza energii elektrycznej dla platform naftowych i gazowych oraz połączenia podmorskie.

ABB jest liderem w technologiach dla energetyki i automatyki, które pozwalają klientom przemysłowym oraz zakładom użyteczności publicznej zwiększać swoją efektywność, jednocześnie minimalizują oddziaływanie na środowisko naturalne. Grupa ABB zatrudnia 124 000 pracowników ponad 100 krajach świata.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii