Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2023-08-01

Wytrzymałe tablety Getac pomagają zasilać klientów usług energetycznych

Wytrzymałe tablety Getac pomagają zasilać klientów usług energetycznych

   W pełni wytrzymałe tablety Getac pomagają firmie Delgaz zasilać ponad 3 miliony klientów energią elektryczną i gazem ziemnym przez cały rok.

WARSZAWA, 4 Lipca 2023: Jak podała w swoim badaniu przeprowadzonym w ubiegłym roku Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA), w 2021 r. w inteligentne liczniki zainwestowano globalnie około 21,4 mld USD. W Polsce, zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej, zostaną one zainstalowane w co najmniej 80 proc. gospodarstw domowych do 2028 roku. To zrozumiałe, dlaczego inwestycje osiągają takie liczby - inteligentne liczniki są najnowszym krokiem w cyfryzacji sieci elektrycznych, a dzięki monitorowaniu informacji, takich jak zużycie energii, regulacja napięcia, prądy obciążenia i inne, inteligentne liczniki umożliwiają szybsze powiadomienia o awariach i skuteczniejsze naprawy.

 

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, aż 86 proc. Polaków jest zdecydowanymi zwolennikami powstania inteligentnych sieci elektroenergetycznych. Blisko 80 proc. ma pozytywne nastawienie do realizacji inwestycji elektroenergetycznych w gminach, w których mieszka i uważa, że powstanie inteligentnych sieci jest właściwym i nieuniknionym kierunkiem rozwoju energetyki w Polsce.

 

Delgaz Grid, rumuński członek grupy E.ON, do której należy E.ON Polska, zainstalował już ponad 300 tys. inteligentnych liczników i planuje wprowadzić dodatkowe 397 tys. do końca 2028 roku. Oznacza to, że ponad 45 proc. rumuńskich klientów E.ON będzie obsługiwanych przez inteligentne liczniki, a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

 

Inwestycje te wynikają z silnego priorytetu cyfryzacji rozwiązań, zwłaszcza dla Delgaz Grid: "Mając na celu dystrybucję energii i zwiększenie poziomu zadowolenia naszych klientów, w Delgaz jesteśmy pionierami w wykorzystaniu cyfryzacji każdego ogniwa łańcucha." mówi Florin Mariuca, kierownik IT w Delgaz Grid.

 

Rozwiązanie inteligentnego licznika pomaga w realizacji celów Delgaz Grid poprzez śledzenie zużycia energii elektrycznej i gazu oraz gromadzenie odpowiednich danych dotyczących zarządzania energią. Informacje te są następnie przesyłane zdalnie do operatorów za pośrednictwem wytrzymałych urządzeń mobilnych Getac: "Dzięki Getac F110 idziemy o krok dalej w tym procesie, ułatwiając naszym operatorom terenowym dostęp do informacji w czasie rzeczywistym" - mówi Mariuca.

 

Urządzenia te umożliwiają operatorom skanowanie kodów kreskowych lub kodów QR na zewnątrz ich jednostek. Skany te dostarczają informacji, które pomagają pracownikom terenowym szybko określić, jakie naprawy należy wykonać, aby zapewnić nieprzerwane działanie energii elektrycznej i gazu. Informacje te w czasie rzeczywistym przekładają się na szybszą reakcję i naprawy.

 

Od tabletów Getac F110 wymaga się wiele, ponieważ są one krytycznym źródłem informacji w czasie rzeczywistym w terenie. Praca wykonywana w terenie oznacza, że operatorzy i ich urządzenia mają do czynienia z różnymi warunkami, od zim poniżej zera z obfitymi opadami śniegu, po pory deszczowe i gorące lata. Charakter pracy często sprawia, że upadki, uderzenia i nieostrożne obchodzenie się z urządzeniami są nieuniknione w codziennej praktyce.

 

Oprócz wytrzymałej konstrukcji F110, Delgaz Grid zauważył niższe wskaźniki wymiany, które świadczą o wysokiej wytrzymałości i niezawodności produktów Getac. Po latach korzystania z urządzeń, Delgaz pozostaje zadowolony z ich stosunku jakości do ceny. W przypadku jakichkolwiek problemów, Delgaz może również liczyć na szybką obsługę Getac, która pozwala im iść naprzód z minimalnymi opóźnieniami lub niedogodnościami.

 

Getac zapewnia niezawodne i wydajne rozwiązanie dostosowane do konkretnych potrzeb klienta, które z łatwością spełnia wymagania Delgaz Grid. Wraz z rozwojem nowych innowacji cyfrowych, Getac będzie nadal tworzyć nowoczesne rozwiązania dla firm takich jak Delgaz, aby usprawnić operacje i sprostać różnorodnym wyzwaniom.

 

O Getac 

Getac Technology Corporation jest światowym liderem w dziedzinie wytrzymałych technologii mobilnych i inteligentnych rozwiązań wideo, w tym laptopów, tabletów, oprogramowania, kamer noszonych na ciele, samochodowych systemów wideo, wyposażenia pokojów przesłuchań, zarządzania dowodami cyfrowymi i rozwiązań do analizy wideo dla przedsiębiorstw. Rozwiązania i usługi Getac mają na celu umożliwienie pracownikom pierwszej linii niezwykłych doświadczeń w wymagających środowiskach. Obecnie Getac obsługuje klientów w ponad 100 krajach, obejmujących obronę, bezpieczeństwo publiczne, pogotowie ratunkowe, straż pożarną i ratownictwo, usługi komunalne, motoryzację, zasoby naturalne, produkcję, transport i logistykę. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.getac.com. Czytaj blog Getac Industry lub śledź firmę na LinkedIn i YouTube

 

Getac i logo Getac są znakami towarowymi firmy Getac Holdings Corporation lub jej podmiotów stowarzyszonych. Inne marki lub znaki towarowe są własnością ich właścicieli. ©2023 Getac Technology Corporation. 

 

O Delgaz Grid

Delgaz Grid jest spółką należącą do grupy E.ON Romania, pierwszego zintegrowanego dystrybutora energii elektrycznej i gazu ziemnego w Rumunii. Delgaz zarządza siecią gazu ziemnego o długości ponad 24 000 km oraz siecią elektryczną o długości ponad 83 000 km. Obsługuje łącznie około 3 milionów klientów i wierzy w zapewnienie im szybkiej obsługi i wysokiej jakości usług.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii