Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-11-28

Przewodnik projektowania sieci przemysłowych

Przewodnik projektowania sieci przemysłowych

Podczas gdy ethernet był początkowo krytykowany jako słaba technologia, która nie sprawdza się w trudnych warunkach, obecnie swoim zasięgiem obejmuje większość przemysłowych urządzeń peryferyjnych, w tym roboty.

Ethernet stał się bodźcem do szybkiego wdrażania go w nowych technologiach poprzez inteligentne telefony, tablety, chmury i wiele innych. Te nowe technologie wprowadzają szereg ułatwień, w tym obsługi, wdrażania i zarządzania, które wcześniej nie istniały. Jednak bez solidnych podstaw sieci przemysłowych korzyści w większości nie mogą zostac zrealizowane.

Z wielu uprzemysłowionych wariantów Ethernet jest rozwijany i udoskonalany, wprowadzanie protokołów to tylko namiasta wielkiego planu. Ale gdy to już zostanie zrobione, dostępne stają się bardziej szczegółowe wytyczne. Latem 2011, Cisco Systems oraz Rockwell Automation ogłosili zaktualizowaną wersję swojego projektu CPwE - przewodnik projektowania i wdrażania. 564 stronicowy dokument PDF ma na celu pomóc w rozwoju architektury dla zastosowań przemysłowych sieci Ethernet. Skupia się on na przemyśle wytwórczym i integracji lub modernizacji automatyki przemysłowej i kontroli (ACS) do standardowej sieci Ethernet.

Rockwell Automation oraz Cisco od lat pracują nad referencjami architektur sieciowych aby pomóc producentom budować solidne podstawy sieci przemysłowych opartych na sieci Ethernet/IP. Przewodnik wymienia potencjalne korzyści z wykorzystywania Ethernetu, a w szczególności globalizację działalności IT z systemami kontroli, zmniejszenie średnego czasu napraw i zwiększenie efektywności wyposażenia.

W skład autorów poradnika wchodzi Paul Didier, architekt rozwiązań Cisco oraz Gregory Wilcox, menadżer rozwoju sieci w Rockwell Automation. Wykonali oni szereg tutoriali, dzięki którym profesjonaliści mogą oglądać wideo online w każdej chwili lub uczestniczyć w sesjach warsztatów.

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii