Magdalena Bryksa 2012-08-21

Nadajniki nie muszą być nudne

W sierpniu Somfy ruszyło z promocją nowoczesnych i modułowych nadajników Smoove, projektu włoskiego designera Clino Trini Castelli. Firma udowadnia, że nadajniki do sterowania automatyką domową wcale nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie mogą być stylowe i oryginalne. Dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorystycznej przełączników jak i ich obramowań, można je samemu dowolnie zestawiać i tworzyć różne kombinacje dostosowane do wnętrza.

Smoove to klejnot wśród nadajników. Obudowa nadajnika ma prostą formę, jednak z dość niekonwencjonalnym wykończeniem. Przełączniki występują w trzech wersjach przypominających kolorowe diamenty – klasyczny pure shine, mieniący się silver shine i elegancki black shine. Ponadto użytkownik ma także szeroki wybór jeśli chodzi o dobór odpowiedniego obramowania - począwszy od klasycznie drewnianych form, aż po nowoczesne formy metaliczne. Dzięki temu zyskuje on możliwość dopasowania nadajników do każdego wnętrza.

Smoove powstał przy współpracy z jednym z bardziej znanych i cenionych designerów włoskich - Clino Trini Castelli z Castelli Desing. Projektował on także dla takich marek jak Louis Vuitton, Hitachi, Lamborghini i Pirelli.

Smoove’y  służą do lokalnego sterowania osłonami wewnętrznymi. Umożliwiają one intuicyjne i płynne sterowanie osłonami podnoszonymi, takimi jak rolety, ekrany projekcyjne oraz osłonami horyzontalnymi, takimi jak kotary. 
Dzięki zastosowanej technologii radiowej, nadajnik można w łatwy sposób zamontować w najbardziej odpowiednim dla siebie miejscu bez konieczności prowadzenia okablowania. Przełączniki te są kompatybilne ze wszystkimi zewnętrznymi lub zintegrowanymi odbiornikami RTS.

Łatwa, bezinwazyjna instalacja oraz bogata gama kolorów i form nadajników, zaspokoją w szczególności potrzeby osób, które lubią często zmieniać wystrój swojego wnętrza. Płytka mocująca umożliwia prosty i szybki montaż na ścianie, dzięki czemu podtynkowe gniazdo instalacyjne nie jest już wymagane. Do zasilania tych nadajników wystarczy bateria o przedłużonej żywotności. Dzięki zasilaniu bateriami, koszt ich instalacji jest minimalny.

Manualne radiowe sterowanie umożliwia obsługę pojedynczego urządzenia, grupy urządzeń lub centralne sterowanie.  Przycisk „góra” podnosi rolety, zwija markizy lub włącza oświetlenie, przycisk „dół” opuszcza, rozwija i wyłącza. Wywołanie ustawień indywidualnych jest możliwe za pomocą pozycji „my”.

Od 20 sierpnia Klienci Somfy, którzy zakupią 5 dowolnych napędów w technologii RTS, otrzymają ten stylowy nadajnik Smoove Origin RTS gratis. Promocja potrwa do 31 października 2012.Magdalena Bryksa
Na podstawie: somfy.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii