Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-03-18

ABB podpisuje w Brazylii kontrakt z zakresu energetyki o wartości 19 milionów dolarów

ABB podpisuje w Brazylii kontrakt z zakresu energetyki o wartości 19 milionów dolarów

Rozwiązania zastosowane w stacjach elektroenergetycznych wesprą pracę farm wiatrowych wybudowanych przez firmę Suzlon.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, podpisał kontrakty o wartości około 19 milionów dolarów z firmą Suzlon, trzecim co do wielkości na świecie producentem turbin wiatrowych, na obsługę farm wybudowanych w stanach Ceará i Rio Grande do Norte w Brazylii.

ABB zaprojektuje, dostarczy i zainstaluje dwie główne stacje elektroenergetyczne 230 kV i 104 prefabrykowane stacje transformatorowe 36 kV (Compact Secondary Substations – CSS). Każda turbina wiatrowa będzie wyposażona w całkowicie zautomatyzowany mechanizm śledzenia pracy stacji w czasie rzeczywistym oraz jej obsługi z centrum monitoringu w Fortaleza, co przyczyni się do maksymalizacji gotowości operacyjnej obu farm. Wśród najważniejszych urządzeń, które zostaną dostarczone w ramach zamówienia znajdują się niskostratne transformatory dystrybucyjne i szeroki wachlarz rozdzielnic średniego napięcia.

„Włączanie źródeł energii odnawialnej do sieci nie tylko pomaga zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale jest również przejawem troski o środowisko naturalne,” powiedział Oleg Aleinikov, szef biznesu stacji elektroenergetycznych w Grupie ABB, stanowiącego część dywizji Systemów Energetyki. „ABB oferuje technologie, specjalistyczne kompetencje i doświadczenie, które pomagają realizować cele takim klientom jak Suzlon.”

ABB dostarcza szeroki zakres produktów, zintegrowanych rozwiązań oraz dysponuje doświadczeniami, które umożliwiają wydajną produkcję energii wiatrowej oraz jej łatwe wprowadzanie do sieci. Wśród klientów firmy są producenci turbin, kontraktorzy, niezależni producenci energii elektrycznej i zakłady energetyczne.

Stacje elektroenergetyczne to kluczowe instalacje sieci energetycznej. Odpowiadają za transformację poziomów napięcia i umożliwiają wydajny przesył oraz dystrybucję energii elektrycznej. Wyposażone są w urządzenia ochrony i sterowania jej przepływem. ABB jest wiodącym na świecie dostawcą stacji elektroenergetycznych wyposażonych w rozdzielnice izolowane powietrzem i gazem, i może pochwalić się ogromną ilością wybudowanych obiektów o zakresach napięć aż do 1 100 kV.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii