Aleksandra Gołda 2014-06-03

488 wystawców z jedenastu krajów na Targach Wiedeńskich

488 wystawców z jedenastu krajów na Targach Wiedeńskich

„Intertool 2014” razem ze „Schweissen” i „Smart Automation Austria 2014” na targach wiedeńskich.

488 wystawców z jedenastu krajów na Targach Wiedeńskich +++ 20.617 odwiedzających +++ Znaczący udział gości z zagranicy +++ Ambitny program i imprezy towarzyszące +++

W dniach od 6 do 10 maja 2014 na terenie targów wiedeńskich odbyły się specjalistyczne targi przemysłowe „Intertool 2014” w połączeniu z targami „Schweissen” oraz „Smart Automation Austria 2014”. Organizator Reed Exhibitions Messe Wien gościł na obu targach 488 wystawców i 468 dodatkowo reprezentowanych przedsiębiorstw z 11 krajów (Austria, Niemcy, Szwajcaria, Czechy, Włochy, Korea Południowa i in.). „Sam ten fakt potwierdza, że nowa organizacja naszych targów przemysłowych i skupienie się na markach targów specjalistycznych ‚ Intertool‘ wraz ze ‚Schweissen‘ oraz ‚Smart‘ była słuszną decyzją“, stwierdza DI Matthias Limbeck, dyrektor Reed Exhibitions Messe Wien, i dodaje: „Równolegle przeprowadziliśmy kompleksowe odświeżenie wizerunku, w którym z dużym zaangażowaniem uczestniczyli także wystawcy, prezentacje firm miały klasę i zrobiły wrażenie na łącznie 20617 zarejestrowanych gościach targów*).”

Programy ramowe istotnym elementem zmiany wizerunku
Bogaty w wydarzenia program trzech specjalistycznych targów przemysłowych oferował między innymi wiele interesujących prelekcji dotyczących ważkich kwestii, dzięki którym odwiedzający targi fachowcy uzyskali dostęp do specjalistycznej wiedzy w istotnych dla branży dziedzinach. Organizatorowi udało się zaprosić szereg czołowych ekspertów branżowych oraz znane osobistości ze świata sportu, które mówiły o globalnych trendach w gospodarce i technologiach jutra, a także o motywacji i dążeniu do sukcesu. Wśród prelegentów znaleźli się prof. inż. Wolfgang Mathera (kierownik Instytutu Zarządzania Procesami, dyrektor zarządzający MC GmbH i wykładowca na Uniwersytecie im. Johannesa Keplera w Linz oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu) oraz były skoczek narciarski i trener skoczków mgr Toni Innauer.

Wystawa specjalna „Prozesskette.at” i Park Technologiczny
W hali B pod marką „Prozesskette.at” każdego dnia zprezentowało się sześć wiodących przedsiębiorstw w dziedzinie technologii produkcji, które oferowały wiedzę specjalistyczną w zakresie płynnej realizacji wielostopniowych procesów produkcyjnych.
W Parku Technologicznym w halach A i C oferowano odwiedzającym platformę do prezentacji krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw, instytutów badawczych i ośrodków kontrolnych w zakresie automatyzacji i robotyki. Dostępna była także platforma dotycząca techniki automatyzacji, sieć obejmująca całe dziedziny i branże, mająca na celu połączenie lokalnych przedsiębiorstw automatyzacji, aby mogły wspólnie działać na rynkach międzynarodowych i pracować nad dużymi projektami oraz zajmować się kompleksowymi zadaniami, przygotowując się tym samym do nowych trendów technologicznych. 

„Austrian 3D Printing Forum” w Centrum Kongresowym
W pierwszym dniu targów (6 maja) w Centrum Kongresowym odbyło się pionierskie „Austrian 3D Printing Forum”. W trwającym trzy dni kongresie zorganizowanym przez ecoplus, Niederösterreichs Wirtschaftsagentur GmbH oraz Mechatronik-Cluster wzięło udział około 170 uczestników. Była to najważniejsza impreza roku dotycząca wytwarzania generatywnego i przyszłości produkcji. Temat kongresu brzmiał „Druk 3D i wytwarzanie generatywne”. Austriackie i zagraniczne firmy zaprezentowały różne metody produkcji. Omówiono także, jakie znaczenie ma ten temat dla projektantów i jakie nowe modele biznesowe umożliwia druk 3D.

Ankieta wśród uczestników:
akceptacja nowej koncepcji i równoległej organizacji
Ponieważ kombinacja targów specjalistycznych miała charakter premierowy na targach wiedeńskich, niezależny ośrodek z Linz „market Institut” ze szczególnym napięciem czekał na wyniki ankiety wśród uczestników. Wyniki pokazują jednoznaczną aprobatę nowej struktury targów.  71,9 procent ankietowanych wyraziło duże zadowolenie z targów „Intertool/Schweissen”. 87,2 procent odwiedzających targi „Intertool/Schweissen” podało, że wizyta przyniosła im korzyści, a wśród gości targów „Smart” 86,7 określiło wizytę jako korzystną. Obie imprezy zamierza polecić dziewięciu na dziesięć ankietowanych („Intertool/Schweissen”: 90,3 %; „Smart”: 89,4 %).

Także wystawcy uznali kombinację „Intertool/Schweissen” i „Smart Wien” po reorganizacji jako dobry kierunek
Renomowani wystawcy pozytywnie ocenili przebieg targów. Gerhard Melcher, kierownik ds. marketingu i zarządzania produktem w dziale obróbki skrawaniem firmy Boehlerit GmbH & Co. KG stwierdził: „Po raz pierwszy od 20 lat firma Boehlerit uczestniczyła w targach ‚Intertool‘ w Wiedniu. Wyniknęło to z faktu, iż organizator Reed Exhibitions przesunął środek ciężkości z powrotem na technologię produkcji i przełożył termin z października na dużo dogodniejszy maj, co bardzo dobrze pasuje do międzynarodowego kalendarza imprez.”

Także inż. Wolfgang Huemer, wspólnik zarządzający w firmie Zoller Austria GmbH, pozytywnie podsumował imprezę: „Targi ‚Intertool 2014‘ były dla nas bardzo udane. Impreza bardzo pozytywnie nas zaskoczyła, a nawet przerosła nasze oczekiwania. Ogólne wrażenie wśród uczestników było bardzo dobre i jestem pewien, że targi w obecnej formie mają przyszłość. Z pewnością weźmiemy udział w imprezie ‚Intertool 2016‘.“

Następny termin: „Smart Automation” w Linz
Zgodnie z zapowiedzią, targi „Smart Automation Linz“ odbywające się w Centrum Designu Linz, będą teraz organizowane w rocznym cyklu na zmianę z edycją wiedeńską i w latach nieparzystych będą także przesunięte z jesieni na wiosnę. Najbliższy termin targów „Smart Automation Linz” to 19 do 21 maja 2015. (+++)

Więcej informacji na temat targów specjalistycznych w Wiedniu można uzyskać na stronach poświęconych targom www.intertool.at, www.smart-automation.at/de/wien/ , na

 

Facebooku pod adresem www.facebook.com/industriemessen i na


Twitterze pod adresem @messe_at

*) W odniesieniu do wszystkich określeń dotyczących osób wybrana forma w ramach wykonania art. 7 B-VG (austriacka ustawa zasadnicza) dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn.

Pozostałe informacje prasowe:
Reed Exhibitions Messe Wien/Presse & PR:
Kierownik:
mgr Paul Hammerl
e-mail: paul.hammerl@messe.at

Redakcja:
Oliver-John Perry
tel. +43 (0)1 727 20 2421
e-mail: oliver-john.perry@messe.at

Organizacja:
Natascha Berger
tel. +43 (0) 1 727 20 2420
e-mail: natascha.berger@messe.atAleksandra Gołda
Na podstawie: www.solskibm.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii