Magdalena Bryksa - Szymańczak 2012-07-23

Modna funkcjonalność w Somfy

Modna funkcjonalność w Somfy

Odpowiadając na potrzeby Klientów w zakresie połączenia funkcjonalności urządzeń z ich ciekawym designem, Somfy stworzyło nową linię produktów. Bezprzewodowe nadajniki natynkowe Smoove RTS służą do lokalnego sterowania osłonami wewnętrznymi.  Mogą być montowane dokładnie tam, gdzie Klient chce je widzieć, bez uszkadzania ścian. Przełączniki linii Smoove wyróżniają się nowym designem, przez co wpasowują się do każdego wnętrza. Zaprojektował go jeden z bardziej znanych i cenionych designerów włoskich -  Clino Trini Castelli z Castelli Desing.

Jednokanałowe nadajniki Smoove umożliwiają intuicyjne i płynne sterowanie osłonami podnoszonymi, takimi jak rolety, ekrany projekcyjne oraz osłonami horyzontalnymi, takimi jak kotary.

Płytka mocująca umożliwia prosty i szybki montaż na ścianie, dzięki czemu podtynkowe gniazdo instalacyjne nie jest już wymagane. Do zasilania tych nadajników wystarczy bateria o przedłużonej żywotności. Dzięki zasilaniu bateriami, koszt ich instalacji jest minimalny.

Przełączniki te są kompatybilne ze wszystkimi zewnętrznymi lub zintegrowanymi odbiornikami RTS. Manualne radiowe sterowanie umożliwia obsługę pojedynczego urządzenia, grupy urządzeń lub centralne sterowanie.  Przycisk „góra” podnosi rolety, zwija markizy lub włącza oświetlenie, przycisk „dół” opuszcza, rozwija i wyłącza. Wywołanie ustawień indywidualnych jest możliwe za pomocą pozycji „my”.

- RTS Radiowa Technologia Somfy jest standardem obsługi osłon okiennych na całym świecie, o czym świadczy ponad 10 milionów wykonanych instalacji. System jest niezwykle łatwy w instalacji. Nie wymaga prowadzenia okablowania pomiędzy przełącznikami, a napędami i co za tym idzie kucia ścian w całym domu. Ponadto niekwestionowaną zaletą radiowej technologii jest niezwykle łatwa późniejsza rozbudowa instalacji. Ma to znaczenie zwłaszcza w pomieszczeniach, w których nie chcemy zmieniać aranżacji mieszkania – podkreśla Cezary Krupa, Somfy.

Design nadajnika Smoove opracował Clino Trini  Castelli, który projektuje także dla takich marek jak Louis Vuitton, Hitachi, Lamborghini i Pirelli. Smoove RTS charakteryzuje się ponadczasowym designem i szeroką gamą wzorów paneli. Obudowy mogą mieć różne faktury i kolory, przez co doskonale wpasowują się do każdego wnętrza. Odblaskowa powłoka modułu – w zależności od rodzaju i kąta padania światła – pozwala nadać modułowi unikalny wygląd w każdym wnętrzu. Dodatkowym atutem jest też kształt nadajników. Wielu producentów osprzętu elektrycznego produkuje gniazda i przełączniki w standardzie DIN 50x50mm. Dzięki temu, że moduły nadajnika Smoove mają te same wymiary, można je bez problemu dopasować także do ramek wielu innych przełączników oświetlenia dostępnych na rynku.Magdalena Bryksa - Szymańczak
Na podstawie: www.egzogroup.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii