Fluke TiX500 - nowa kamera termowizyjna poszerza ofertę serii eksperckiej, kamer z największym wyświetlaczem w swojej klasie
Termografia to cenne narzędzie mogące znacząco wpływać na skuteczność rozwiązywania problemów i konserwacji. Zidentyfikowanie problemów zanim staną się zagrożeniem, pozwala przeznaczyć czas i pieniądze na konserwację tych obszarów, które potrzebują jej najbardziej. Firma Fluke wprowadza na polski rynek nową kamerę, model TiX500, poszerzając tym samym ofertę serii eksperckiej kamer termowizyjnych. TiX500 uzupełnia tę linię kamer, dołączając do wprowadzonych na początku roku do sprzedaży modeli TiX560 i TiX520.
Czasami obrazy w podczerwieni, które trzeba zarejestrować, są prawie niemożliwe do uchwycenia. Obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° i 5,7-calowy ekran dotykowy nowej kamery termowizyjnej Fluke TiX500 (jak i wprowadzonych wcześniej TiX520 i TiX560) sprawiają, że operatorzy mogą z łatwością nawigować ponad, pod lub wokół obserwowanych obiektów i bez problemu rejestrować obrazy. Kamery nadają się idealnie do konserwacji prognostycznej, prac badawczo-rozwojowych, do zastosowań w rafineriach i zakładach chemicznych oraz w infrastrukturze użytkowej, gdzie elastyczność i wyższa rozdzielczość są kluczowe.
Kamery TiX500, TiX520, TiX560 zostały wyposażone w 5,7-calowy, czuły ekran dotykowy LCD – największy w swojej klasie, zapewniający 150% większy obszar podglądu w porównaniu z ekranami 3,5-calowymi. Tak duży ekran umożliwia operatorom szybsze diagnozowanie problemów w terenie oraz łatwą edycję obrazów bezpośrednio w kamerze – skrócony zostaje czas pracy w biurze – czas, który można lepiej wykorzystać na rozwiązanie problemu.
Tryb SuperResolution zwiększa rozdzielczość czterokrotnie do wartości 640 x 480 (307 200 pikseli) względem standardowej rozdzielczości 320 x 240 (76 800 pikseli) i zapewnia rejestrowanie szczegółów, które do tej pory nie były możliwe do uchwycenia. Przyrząd z opcjonalnym teleobiektywem lub obiektywem szerokokątnym zwiększa wszechstronność zastosowań.
Nieostre obrazy mogą skutkować niedokładnymi pomiarami temperatur, o różnicy rzędu 20°C i uniemożliwić zdiagnozowanie potencjalnych problemów. Nowe kamery Fluke, wyposażone w technologię LaserSharp® Auto Focus, zapewniają doskonale wyostrzone obrazy; obsługują wbudowany laserowy dalmierz, który precyzyjnie określa, oblicza i wyświetla odległość od celu.
Kamera TiX500 obsługuje także technologię Fluke IR-Fusion® z trybami Obraz w obrazie (PiP, Picture-in-Picture), Pełny obraz widzialny i AutoBlend™, które ułatwiają identyfikację i zgłaszanie problemów. Zaawansowane, wbudowane funkcje analizy służą użytkownikom do regulowania i poprawiania obrazu bezpośrednio w kamerze, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dołączone oprogramowanie Fluke SmartView® zapewnia komplet zaawansowanych narzędzi do przeglądania, optymalizowania, dodawania komentarzy i analizowania obrazów w podczerwieni oraz sporządzania w pełni konfigurowalnych, profesjonalnych raportów.
Fluke Connect
Kamery TiX500, TiX520 i TiX560 stanowią część systemu Fluke Connect — największego na świecie portfolio połączonych przyrządów, dzięki któremu technicy mogą bezprzewodowo przesyłać dane pomiarowe z przyrządów pomiarowych na smartfony i tablety w celu bezpiecznego zapisu w chmurze. Jest to również wygodny sposób na zapewnienie dostępu do danych wszystkim członkom zespołu terenowego. Konferencje wideo Fluke Connect z technologią ShareLive™ umożliwiają zespołom łatwe udostępnianie i bezproblemowy dostęp do inspekcji w podczerwieni w terenie, a także analizę trendów w szerszej perspektywie czasu.
Aplikacja Fluke Connect jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store i Google Play Store.
Najważniejsze właściwości kamery TiX500
Więcej informacji na www.fluke.pl
* W porównaniu z przenośnymi kamerami termowizyjnymi do zastosowań przemysłowych o rozdzielczości 320x420 – dane z lutego 2015 r.