fluke 2015-12-17

Fluke TiX500 - nowa kamera termowizyjna

Fluke TiX500 - nowa kamera termowizyjna

Fluke TiX500 - nowa kamera termowizyjna poszerza ofertę serii eksperckiej, kamer z największym wyświetlaczem w swojej klasie

Termografia to cenne narzędzie mogące znacząco wpływać na skuteczność rozwiązywania problemów i konserwacji. Zidentyfikowanie problemów zanim staną się zagrożeniem, pozwala przeznaczyć czas i pieniądze na konserwację tych obszarów, które potrzebują jej najbardziej. Firma Fluke wprowadza na polski rynek nową kamerę, model TiX500, poszerzając tym samym ofertę serii eksperckiej kamer termowizyjnych. TiX500 uzupełnia tę linię kamer, dołączając do wprowadzonych na początku roku do sprzedaży modeli TiX560 i TiX520.

 

Kamery z serii eksperckiej, dedykowane najbardziej wymagającym użytkownikom, zapewniają najwyższą jakość wyświetlanego obrazu i rejestrują materiał o wyjątkowej szczegółowości. Wszystkie kamery termowizyjne Fluke z serii eksperckiej – zarówno debiutująca właśnie na rynku TiX500, jak i modele Fluke TiX520 i TiX560 – wyposażone są w obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° oraz jedyny w swojej klasie, czuły ekran dotykowy LCD o przekątnej 5,7 cala*, dzięki czemu ułatwiają one szybsze diagnozowanie problemów w terenie.
Wszystkie modele współpracują z systemem Fluke Connect™, umożliwiającym łączność bezprzewodową ze smartfonami, przechowywanie danych w chmurze oraz współpracę całego zespołu techników bez względu na dzielące ich odległości. Kamery termowizyjne Fluke z serii eksperckiej kierowane są do inżynierów, badaczy, projektantów i zaawansowanych specjalistów ds. termografii; znajdując zastosowanie w obszarach takich jak: badania i rozwój, kontrola jakości i konserwacja prognostyczna w sektorach o wysokich wymaganiach, np.:

 • Instalacje przemysłowe
 • Ropa naftowa i gaz
 • Infrastruktura użytkowa (produkcja, przesył, dystrybucja)
 • Instalacje elektryczne, mechaniczne 

Czasami obrazy w podczerwieni, które trzeba zarejestrować, są prawie niemożliwe do uchwycenia. Obiektyw przegubowy o kącie widzenia 180° i 5,7-calowy ekran dotykowy nowej kamery termowizyjnej Fluke TiX500 (jak i wprowadzonych wcześniej TiX520 i TiX560) sprawiają, że operatorzy mogą z łatwością nawigować ponad, pod lub wokół obserwowanych obiektów i bez problemu rejestrować obrazy. Kamery nadają się idealnie do konserwacji prognostycznej, prac badawczo-rozwojowych, do zastosowań w rafineriach i zakładach chemicznych oraz w infrastrukturze użytkowej, gdzie elastyczność i wyższa rozdzielczość są kluczowe.

Kamery TiX500, TiX520, TiX560 zostały wyposażone w 5,7-calowy, czuły ekran dotykowy LCD – największy w swojej klasie, zapewniający 150% większy obszar podglądu w porównaniu z ekranami 3,5-calowymi. Tak duży ekran umożliwia operatorom szybsze diagnozowanie problemów w terenie oraz łatwą edycję obrazów bezpośrednio w kamerze – skrócony zostaje czas pracy w biurze  –  czas, który można lepiej wykorzystać na rozwiązanie problemu.

 

 

Tryb SuperResolution zwiększa rozdzielczość czterokrotnie do wartości 640 x 480 (307 200 pikseli) względem standardowej rozdzielczości 320 x 240 (76 800 pikseli) i zapewnia rejestrowanie szczegółów, które do tej pory nie były możliwe do uchwycenia. Przyrząd z opcjonalnym teleobiektywem lub obiektywem szerokokątnym zwiększa wszechstronność zastosowań.

Nieostre obrazy mogą skutkować niedokładnymi pomiarami temperatur, o różnicy rzędu 20°C i uniemożliwić zdiagnozowanie potencjalnych problemów. Nowe kamery Fluke, wyposażone w technologię LaserSharp® Auto Focus, zapewniają doskonale wyostrzone obrazy; obsługują wbudowany laserowy dalmierz, który precyzyjnie określa, oblicza i wyświetla odległość od celu.

Kamera TiX500 obsługuje także technologię Fluke IR-Fusion® z trybami Obraz w obrazie (PiP, Picture-in-Picture), Pełny obraz widzialny i AutoBlend™, które ułatwiają identyfikację i zgłaszanie problemów. Zaawansowane, wbudowane funkcje analizy służą użytkownikom do regulowania i poprawiania obrazu bezpośrednio w kamerze, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania. Dołączone oprogramowanie Fluke SmartView® zapewnia komplet zaawansowanych narzędzi do przeglądania, optymalizowania, dodawania komentarzy i analizowania obrazów w podczerwieni oraz sporządzania w pełni konfigurowalnych, profesjonalnych raportów. 

Fluke Connect

Kamery TiX500, TiX520 i TiX560 stanowią część systemu Fluke Connect — największego na świecie portfolio połączonych przyrządów, dzięki któremu technicy mogą bezprzewodowo przesyłać dane pomiarowe z przyrządów pomiarowych na smartfony i tablety w celu bezpiecznego zapisu w chmurze. Jest to również wygodny sposób na zapewnienie dostępu do danych wszystkim członkom zespołu terenowego. Konferencje wideo Fluke Connect z technologią ShareLive™ umożliwiają zespołom łatwe udostępnianie i bezproblemowy dostęp do inspekcji w podczerwieni w terenie, a także analizę trendów w szerszej perspektywie czasu.

Aplikacja Fluke Connect jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store i Google Play Store. 

Najważniejsze właściwości kamery TiX500

 • Największy dotykowy ekran LCD o przekątnej 5,7" w swojej klasie (kamery termowizyjne 320×240)
 • Przegubowy obiektyw o kącie obrotu 180° do niewygodnych ujęć – ułatwia prowadzenie przyrządu nad i pod obiektami, a także wokół nich
 • Najwyższa jakość obrazu z przestrzenną rozdzielczością do kamery termowizyjnej 320×240
 • Czterokrotnie większa rozdzielczość i ilość pikseli niż w standardowym trybie dzięki trybowi SuperResolution (nawet 307 200 px)
 • Automatyczna regulacja ostrości LaserSharp®, funkcja występująca wyłącznie w kamerach Fluke, wykorzystuje wbudowany dalmierz laserowy do dokładnego obliczenia i wyświetlenia odległości do obiektu docelowego - wystarczy skierować obiektyw na dowolny obiekt, aby uzyskać obraz o idealnej ostrości i precyzyjny pomiar temperatury
 • Wbudowany dalmierz laserowy — oblicza odległość do celu oddalonego nawet o 30 m i wyświetla tę odległość na ekranie
 • Szybka i prosta analiza pracy dzięki technologii IR-Fusion® oraz zaawansowane funkcje ekranu dotykowego:
 • Rozbudowane funkcje edycji zarejestrowanego obrazu
 • Lekka, ergonomiczna konstrukcja z paskiem na nadgarstek do codziennego użytku
 • Opcjonalnie: obiektyw szerokokątny i teleobiektyw
 • Rozdzielczość przestrzenna (IFOV) przy standardowym obiektywie - 1,31 mrad
 • Pole widzenia: W pionie 24°, w poziomie 17°
 • Rozdzielczość detektora: 320 × 240 (76 800 px)
 • Czułość termiczna: ≤ 0.05 °C przy temperaturze obiektu 30°C (50 mK)
  • Zakres pomiarowy temperatury : od -20 °C do +650 °C
  • Rozbudowane opcje pamięci - karta pamięci Micro SD, wbudowana pamięć flash, możliwość zapisywania obrazu wprost przez USB, bezpośredni przesył danych z USB na PC

 

Więcej informacji na www.fluke.pl

 

* W porównaniu z przenośnymi kamerami termowizyjnymi do zastosowań przemysłowych o rozdzielczości 320x420 – dane z lutego 2015 r.

 fluke

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii