Ubifrance 2012-07-16

Domowy Centralny System Sterowania firmy Home Technology mózgiem inteligentnego domu!

Domowy Centralny System Sterowania firmy Home Technology mózgiem inteligentnego domu!

Firma Home Technology wprowadza na rynek najnowszą technologię z dziedziny SmartHome, będącą kompleksowym systemem zdalnego sterowania urządzeniami domowymi. Centralny System Sterowania odpowiada za poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii. Jest kompatybilny z wszystkimi modemami ADSL dostępnymi na rynku, a w przypadku braku linii ADSL, funkcjonuje dzięki  wykorzystaniu karty SIM.

System sterowania może być wykorzystany zaraz po podłączeniu (technologia « plug and play ») i nie wymaga od użytkownika dokonywania żadnej konfiguracji. W przypadku braku linii ADSL, dzięki zintegrowanej karcie SIM, obsługę systemu przejmuje sieć telefonii komórkowej technologii GPRS firmy Orange. Można więc zainstalować ten system także w domu letniskowym, który nie posiada dostępu do sieci ADSL. Karta SIM działa w całej sieci europejskiej i to bez konieczności zmiany taryfy abonenta. W razie przerwy w dostawie energii elektrycznej, wbudowana bateria umożliwia niezależne funkcjonowanie systemu przez wiele godzin.

Wymogi bezpieczeństwa zobowiązują, toteż wszelkie połączenia pomiędzy urządzeniem mobilnym, serwerem i centralnym systemem sterowania są specjalnie chronione. Dla zapewnienia, że wszystkie wydawane polecenia są realizowane, system wysyła do serwera potwierdzenia ich wykonania. Wybór alertów dla wszystkich krytycznych funkcji, takich jak alarm na wypadek włamania, regulacja temperatury, bezpieczeństwo i opieka w miejscu zamieszkania można konfigurować SMS-em i/lub mailem.

Centralny system sterowania współpracuje z większością przeglądarek internetowych, tabletów i urządzeń mobilnych (Wap, iPhone, Androïd). Dostępny jest też interfejs programowania aplikacji (API) do opracowywania aplikacji mobilnych działających w innych systemach operacyjnych.

Hosting dla aplikacji Home Technology zapewniają bezpieczne serwery Sierra Wireless, światowego lidera w dziedzinie łączności M2M (ang. Machine to Machine). Zlokalizowane w Kanadzie 53 serwery z duplikacją architektury to gwarancja zwiększenia ilości central, które można podłączyć (skalowalność), aktualizacji oprogramowania centrali, zarówno w trybie ADSL, jak i GPRS, a także zdalnej diagnostyki zarówno urządzeń peryferyjnych, jak i samej centrali, a nawet karty SIM.

Koszt tego rozwiązania jest całkiem przystępny i wynosi 399 € z VAT, włączając w to roczny abonament (platforma usług M2M, karta SIM). Do karty SIM przypisane są 2MB transferu danych mięsięcznie oraz 50 SMS-ów rocznie. Wznowienie abonamentu na następny rok kosztuje 69 € z VAT.

Na potrzeby komunikowania się z urządzeniami domowymi firma Home Technology przewidziała łączność radiową 433/868Mhz (AM&FM), z wykorzystaniem protokołów właścicielskich wiodących podmiotów na danym rynku. Na dzień dzisiejszy z systemem współpracuje już ponad 150 urządzeń peryferyjnych. Obecnie oferowana kompatybilność (wraz z rolling code) obejmuje: Deltadore X2D, Optex Security, X10, Thomson, Visonic, a w najbliższych miesiącach zostanie jeszcze rozszerzona o inne marki. W celu zaspokojenia zapotrzebowania rynku inteligentnych sieci elektroenergetycznych (ang. SmartGrid), karta elektroniczna gotowa jest na przyjęcie modułu Zigbee lub Wireless Mbus.

Kilka przykładów zastosowań centralnego systemu sterowania:

  • Alarm antywłamaniowy: eliminacja fałszywych alarmów dzięki podwójnej detekcji, prowadzonej nie strefowo, ale w oparciu o czujniki; wykluczenie wątpliwości, co do wykrycia włamania poprzez analizę zadziałania innych czujników.
  • Regulacja temperatury (piec grzewczy gazowy lub olejowy, grzejniki elektryczne sterowane przewodowo lub bezprzewodowo, pompa ciepła, zbiornik ciepłej wody): programator z możliwością ustawiania 8 przedziałów czasu w ciągu doby pozwala na informowanie o każdym odstępstwie od zadanej temperatury.
  • Bezpieczeństwo domu: podstawową funkcją systemu jest informowanie o przerwie w dostawie energii elektrycznej.
  • Komfort: automatyzacja rutynowych zadań, takich jak sterowanie oświetleniem wewnątrz i na zewnątrz domu, zasuwaniem rolet i zasłon, otwieraniem i zamykaniem drzwi i bramy do garażu.
  • Opieka w miejscu zamieszkania: nieinwazyjna pomoc i nadzór nad osobami przebywającymi w domu poprzez analizę ich czynności życiowych z uwzględnieniem stref i przedziałów czasu. 


Ubifrance
Na podstawie: www.home-technology.eu

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii