Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-11-25

Technologia ABB pozwoli na zasilanie spalarni śmieci w Szwajcarii

Technologia ABB pozwoli na zasilanie spalarni śmieci w Szwajcarii

Systemy elektryczne i sterowania procesem przyczynią się do poprawy efektywności działania zakładu w szwajcarskiej stolicy Berno.

ABB, wiodący na świecie dostawca technologii energetyki i automatyki, dostarczy urządzenia dla nowej spalarni śmieci budowanej przez Energie Wasser Bern. Obiekt będzie pierwszym tego rodzaju w Europie, wykorzystującym zarówno stację energetyczną zasilaną czystą biomasą i zakład pracujący w układzie gazowo-parowym. To rozwiązanie zastąpi istniejący piec do spopielania śmieci, który ma około trzydziestu pięciu lat i tym samym dobiegł już do końca cyklu swojego życia.

ABB dostarczy zintegrowane systemy elektryczne i kontroli procesu dla całego zakładu i będzie również odpowiedzialna za budowę połączenia energetycznego wysokiego napięcia
z Berno, stolicą Szwajcarii. Nowa spalarnia ma zostać oddana do użytku w 2012 roku.

“Elektryka i sterowanie to kluczowe elementy, jeśli chodzi o optymalizację efektywności w takich zakładach, a ABB dysponuje technologiami najwyższej jakości, a także wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają spełnić optymalizacyjne oczekiwania,” powiedział Franz-Josef Mengede, szef globalnego biznesu Wytwarzania Energii w Grupie ABB, będącego częścią dywizji Systemów Energetyki. „To kolejny przykład ilustrujący aktywną rolę, jaką ABB odgrywa w rozwoju zrównoważonych rozwiązań dla lepszego świata.”

Mając roczne zdolności spalania na poziomie 110 000 ton metrycznych odpadów i 112 000 ton metrycznych drewna, zakład będzie wytwarzać około 250 000 MWh energii cieplnej
i 338 000 MWh energii elektrycznej rocznie, znacząco zmniejszając uzależnienia Berna od zewnętrznych dostaw energii.

Budowa nowej instalacji stanowi integralną część długoterminowego miejskiego planu związanego z dostawami ciepła i energii elektrycznej, a jednocześnie wykorzystuje przyszłościową koncepcję recyklingu pozwalającą na zarządzanie odpadami w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska.

ABB ma za sobą ponad cztery dekady doświadczeń w dostarczaniu nowoczesnych technologii energetyki i automatyki pozwalających na zrównoważone zarządzanie złożonym procesem spalania odpadów. Firma może pochwalić się ponad 730 projektami zrealizowanymi w około 60 krajach.

Na podstawie: abb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii