Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2015-12-17

Nowoczesna aplikacja do monitoringu zużycia energii elektrycznej

Nowoczesna aplikacja do monitoringu zużycia energii elektrycznej

 

 

Kraków, 17 grudnia 2015 – Wygenerowanie oszczędności w opłatach za energię elektryczną, dostarczenie szczegółowej wiedzy na temat kosztów i perspektywy ich redukcji, a także tego, od jakich parametrów zależy wysokość rachunków – to najważniejsze możliwości systemu monitoringu energii elektrycznej dla przedsiębiorstw EnVidis, który opracował krakowski ASTOR. Rozwiązanie pozwala zredukować miesięczne koszty energii elektrycznej nawet o 7 procent – podkreślają specjaliści.

System monitoringu energii elektrycznej EnVidis to rozwiązanie umożliwiające szybką analizę danych, odczytanych przez analizator energii elektrycznej. Pozwala na sprawdzanie danych bieżących, wykresów historycznych, a także alarmowanie i obliczanie kosztów. Pomaga to przedsiębiorstwom odpowiedzieć na kluczowe pytania, takie jak: W jaki sposób znaleźć oszczędności w opłatach za energię elektryczną? Od jakich parametrów energii elektrycznej zależy wysokość rachunków? Jak rozkłada się zużyta energia na poszczególnych gniazdach produkcyjnych, kluczowych w produkcji maszynach i liniach?

– Koszt energii elektrycznej, może stanowić nawet 30 proc. kosztów produkcji detalu. Rozsądne korzystanie z mediów oznacza dla przedsiębiorstwa nie tylko krok w kierunku proekologiczności i nowoczesności. To także wymierne oszczędności. Jeśli miesięczny koszt energii elektrycznej wynosi 200 000 zł, dzięki EnVidis można liczyć na wypracowanie oszczędności wynoszących nawet 15 000 zł – wyjaśnia Mateusz Zajchowski, specjalista ds. monitoringu energii elektrycznej ASTOR.

EnVidis to szablon aplikacji, zbudowany z obiektów aplikacyjnych, grafik ArchestrA oraz procedur składowanych SQL. Umożliwia analizę danych bieżących, dzięki którym można zauważyć niepokojące zmiany mocy czynnej i biernej na linii produkcyjnej. Uwzględnia także dane historyczne, pozwalające ustalić optymalny limit mocy umownej oraz konieczność kompensowania mocy biernej. EnVidis posiada także funkcję „Strażnika mocy umownej”. Opiera się ona na porównywaniu przewidywanej mocy zamówionej do ustalonego limitu i alarmuje w przypadku przekroczenia limitu mocy zamówionej. Kolejną, przydatną szczególnie dla sektora produkcyjnego możliwością, jest funkcja obliczenia kosztów energii elektrycznej. Dzięki niej możliwe jest precyzyjne określenie ile w produkcji detalu kosztuje to medium. 

Więcej informacji na temat rozwiązania dostępnych jest na stronie www.envidis.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii