Hanna Gut 2011-02-18

Wygoda i bezpieczeństwo na miarę XXI wieku - system klucza jeden do wszystkiego

Wygoda i bezpieczeństwo na miarę XXI wieku - system klucza jeden do wszystkiego

Systemy klucza Master Key nie tylko zabezpieczają, ale i organizują. Dzięki takiemu systemowi dajemy możliwość dostępu do poszczególnych pomieszczeń w domu, biurze lub zakładzie tylko osobom uprawnionym. Stworzenie odpowiedniej struktury dostępu to wygoda, a także zapewnienie domownikom bądź pracownikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i prywatności.

Wyobraźmy sobie sytuację, że jeden klucz może otworzyć wszystkie drzwi w naszym domu. Klucz może także zostać tak zaprogramowany, że dostęp do wybranych pomieszczeń będzie niemożliwy. Dzieci w żaden sposób nie będą mogły dostać się do miejsc, które są potencjalnym zagrożeniem dla ich zdrowia lub życia, jednak swobodnie będą mogły się poruszać w otoczeniu dla nich przyjaznym. Współpracownicy czy osoby nieupoważnione nie dostaną się do miejsc, gdzie ich obecność naruszałaby naszą prywatność. Każdy z nich będzie posługiwał się jednym, odpowiednio zakodowanym kluczem. Brzmi jak science-fiction? Niekoniecznie! System Master Key pozwala ustalić indywidualny poziom dostępu dla każdego użytkownika. Dzięki dużej ilości dostępnych wariantów, system klucza firmy Winkhaus może być zastosowany zarówno w dużych biurowcach, hotelach, jak i w domach oraz mieszkaniach prywatnych.

Jeden do wszystkich czy wszystkie do jednego?

Dla większości mieszkań, domów jednorodzinnych czy nawet niewielkich biur, gdzie skomplikowana struktura dostępu nie jest konieczna, firma Winkhaus proponuje proste rozwiązania w postaci identycznie kodowanych wkładek bądź małego systemu klucza Master Key. W pierwszym przypadku, wszystkie zamki otwierane są przy pomocy jednego klucza, bez wprowadzania uprawnień dla poszczególnych osób. Dzięki temu istnieje możliwość ograniczenia ilości noszonych przy sobie kluczy do niezbędnego minimum, co pozwala na znacznie podniesienie komfortu użytkownika. Inaczej jest w przypadku systemu klucza z kontrolą dostępu. Tutaj mamy możliwość wprowadzenia ograniczeń w dostępie do poszczególnych pomieszczeń dla niektórych domowników. Przykładem może być specjalnie przygotowany klucz dla dziecka, które może otworzyć furtkę i drzwi wejściowe, nie ma natomiast dostępu do garażu czy piwnicy. Właściciel posesji ma do dyspozycji klucz generalny pozwalający otworzyć wszystkie drzwi. Poza niewątpliwą wygodą takiego rozwiązania, zwiększone zostaje również bezpieczeństwo domowników, poprzez ograniczenie dostępu do miejsc, gdzie znajdują się potencjalnie niebezpieczne urządzenia bądź substancje.

Duży potrzebuje więcej

Opisane rozwiązania, choć doskonale sprawdzają się w domu, nie są wystarczające dla dużych obiektów, takich jak  biurowce, szpitale bądź hotele. W takich przypadkach istnieje konieczność zastosowania systemu klucza generalnego, będącego sumą mniejszych systemów klucza grupowego. Poza kluczami pasującymi tylko do jednego, konkretnego zamka, występuje tu kilka poziomów nadrzędnych, dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia odpowiedniej organizacji wewnątrz obiektu. Klucze mogą otwierać wszystkie pomieszczenia na danym piętrze, w danym dziale, bądź ograniczać się do pomieszczeń specjalnych. Oczywiście, również w tym przypadku istnieje klucz generalny pasujący do wszystkich pomieszczeń w jednym lub kilku budynkach. Pozwala to na swobodne poruszanie się po obiekcie osobom o specjalnych uprawnieniach, na przykład kierownikowi bądź szefowi ochrony. Nie można pominąć również kwestii zwiększonego bezpieczeństwa osób przebywających w budynku, który został wyposażony w system Master Key firmy Winkhaus. W przypadku pożaru bądź innej sytuacji kryzysowej, można dzięki niemu łatwo i sprawnie przeprowadzić ewakuację, bez konieczności szukania osoby mogącej otworzyć dane drzwi. Dodatkowo, wkładki typu VS, które tworzą system Master Key, charakteryzują się wysokim standardem bezpieczeństwa, co potwierdza atest Instytutu Techniki Budowlanej. Posiadają one zabezpieczenia utrudniające użycie wytrycha i rozwiercenie zamka. Kolejną zaletą systemu klucza Master Key firmy Winkhaus jest brak konieczności wymiany wszystkich zamków w budynku na raz. Możemy wyposażyć nasz dom bądź biuro w nowoczesny i bezpieczny system kontroli dostępu etapami, dopasowanymi do aktualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Możliwość ograniczenia ilości noszonych przy sobie kluczy przy jednoczesnym zapewnieniu zaawansowanej kontroli dostępu do poszczególnych pomieszczeń na pewno dla wielu z nas brzmi jak bajka. System Master Key firmy Winkhaus zmienia tą bajkę w rzeczywistość, a nam pozwala cieszyć się niespotykanym komfortem i bezpieczeństwem.Hanna Gut
Na podstawie: Winkhaus

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii