Sandra Żochowska 2013-01-07

Inteligentny system z Polski rusza na podbój USA

Inteligentny system z Polski rusza na podbój USA

Największe targi elektroniki na świecie – CES – rozpoczną się już 8 stycznia w Las Vegas. Wśród wystawców pojawi się także polska firma Fibar Group – producent bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej Fibaro. To wydarzenie zainauguruje wprowadzenie produktu na rynek amerykański.

Jak ogłosili organizatorzy, w tegorocznej edycji Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas weźmie udział rekordowa liczba wystawców, a same targi będą miały największą powierzchnię wystawienniczą w swojej historii. Swoje produkty zaprezentuje na nich ponad 3 tys. producentów sprzętu audio, elektroniki motoryzacyjnej, fotografii cyfrowej, gier wideo i inteligentnych domów. Obok firm takich jak Panasonic, Samsung, Intel, LG, Audi czy Lexus pojawi się także poznańska firma Fibar Group, która zaprezentuje bezprzewodowy system inteligencji budynkowej Fibaro.

– Zainteresowanie systemami inteligencji budynkowej dynamicznie rośnie. Jest to widoczne w szczególności na zachodzie Europy i w USA, gdzie inteligencja budynkowa wykorzystywana jest coraz powszechniej. Dlatego właśnie siecią dystrybucji obejmujemy kolejne zagraniczne rynki. Liczymy na to, że innowacyjność oferowanego przez nas systemu docenią teraz także Amerykanie. Choć konkurencja jest spora, to wyróżniamy się przede wszystkim atrakcyjną ceną i nieskomplikowanym procesem instalacji – mówi Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków Fibaro. – Targi CES to dla nas szansa na zaprezentowanie naszej marki na kolejnym rynku, ale też okazja do pochwalenia się najnowszymi produktami. Wśród nich będzie między innymi wprowadzony właśnie do sprzedaży Door/Window Sensor, a także Wall Plug i aplikacja na iPada – dodaje.

Stany Zjednoczone to nie pierwszy zagraniczny rynek, na którym dostępne jest Fibaro. Ten inteligentny system można już kupić w ponad 40 krajach na całym świecie, między innymi we Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Skandynawii, a także w bardziej egzotycznych rejonach, jak Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Maroko, Tajlandia czy RPA.Sandra Żochowska
Na podstawie: agencja-ltm.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii