Martyna Dziubek 2011-05-10

Studenci promują event za pomocą fotokodów!

Studenci promują event za pomocą fotokodów!

Innowacyjny sposób komunikowania wykorzystali studenci Komunikacji w Biznesie. Na plakatach promujących b4KwB, który odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu znalazły się fotokody odsyłające do strony poświęconej temu wydarzeniu.

Na wszystkich plakatach przygotowanych do promowania b4KwB, a więc dnia poświęconego szeroko rozumianej komunikacji biznesowej, znalazły się fotokody. To zupełnie nowe rozwiązanie, jeśli chodzi o promowanie wydarzenia, nikt wcześniej na uczelni nie korzystał z takiej możliwości – mówi Mikołaj Antowski, inicjator pomysłu. Fotokody (małe czarno-białe obrazki) na plakatach mają zakodowany link internetowy i odsyłają do strony www.b4kwb.pl gdzie dostępne są szczegółowe informacje o wydarzeniu. Aby zapoznać się z nimi, nie trzeba zapamiętywać adresu strony, ani tracić czasu na odnajdywanie go w wyszukiwarce. Wystarczy zeskanować kod z plakatu za pomocą odpowiedniej aplikacji w telefonie, a ukryta w kodzie strona uruchomi się w Twoim telefonie. To bardzo łatwy i wygodny sposób docierania do interesujących danych – dodaje Antowski.

Co zatem kryje się pod zakodowanym hasłem b4KwB? Dobry menedżer to taki, który potrafi odnaleźć się w każdej biznesowej sytuacji. Dlatego celem projektu studentów Komunikacji w Biznesie „b4KwB” jest przybliżenie studentom innych wydziałów i specjalności tajników wiedzy dotyczącej umiejętności interpersonalnych menedżerów.Martyna Dziubek
Na podstawie: b4kwb.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii