na podstawie endress.com 2010-09-28

Inauguracja nowego biura Endress+Hauser Polska we Wrocławiu

Inauguracja nowego biura Endress+Hauser Polska we Wrocławiu

Szwajcarska Grupa Endress+Hauser umacnia swoją pozycję w Europie Wschodniej. Pracownicy polskiego ośrodka sprzedaży niedawno rozpoczęli pracę w nowym centrum biurowo-szkoleniowym Endress+Hauser Polska we Wrocławiu. Firma zainwestowała w ten projekt 4,5 miliona Euro.

Podczas ceremonii otwarcia Prezes Andrzej Frosztęga podkreślił, jak bardzo jest zadowolony z faktu, że Endress+Hauser Polska może teraz kontynuować pracę i rozwój w swoim własnym budynku biurowym. "Budynek jest "skrojony" na miarę naszych potrzeb, dzięki czemu możemy dostosować warunki codziennej pracy na rzecz naszych Klientów stosownie do ich oczekiwań. Wśród tych oczekiwań do najważniejszych zaliczę bliski i szybki kontakt biznesowy, profesjonalne wsparcie szkoleniowe, serwisowe i logistyczne oraz stabilna obecność Endress+Hauser na rynku.” Oprócz pomieszczeń biurowych, magazynowych i serwisowych oraz kantyny, w budynku znajduje się również laboratorium działu rozwiązań systemowych, oraz sale konferencyjne mogące pomieścić do 120 osób. "Nasza nowa infrastruktura oferuje najlepsze z możliwych rozwiązań, jeśli chodzi o prowadzenie teoretycznych i praktycznych szkoleń”, dodaje Andrzej Frosztęga.

Inauguracja odbyła się w obecności przedstawicieli władz lokalnych i biznesu: Andrzej Frosztęga, Prezes Endress+Hauser Polska, Adam Grehl, Vice Prezydent Wroławia, Jarosław Duda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, oraz Klaus Endress, CEO grupy Endress+Hauser.

W biurowcu taki sam nacisk został położony na funkcjonalność, jak i na estetykę budynku. Wzniesiony w przeciągu 10 miesięcy, trzypoziomowy budynek ma 2400 m2 powierzchni użytkowej. Nowoczesne, jasne i przestronne biura przygotowane są na 85 miejsc pracy; obecnie pracuje tu 45 pracowników. Opcje rozbudowy budynku w przyszłości były wzięte pod uwagę już w fazie projektowania. "Ta możliwość sprawia, że jesteśmy przygotowani i otwarci na dalszy rozwój i nowe wyzwania”, mówi Prezes Andrzej Frosztęga.

Nowy budynek usytuowany jest w północnej części Wrocławia, w sercu przemysłowego centrum kraju. Endress+Hauser Polska istnieje na rynku od roku 1995. Zwracając się do licznie zgromadzonych gości ze świata polityki i biznesu, Klaus Endress, Prezes Grupy Endress+Hauser, podkreślił wieloletnie zaangażowanie i poświęcenie pracowników polskiego ośrodka sprzedaży, co przekłada się na jego wyniki. "Być blisko klienta to nasza recepta na sukces”, powiedział, "Musimy rozumieć naszych klientów i mówić ich językiem”.

Oprócz Centrali we Wrocławiu, Endress+Hauser Polska posiada 10 biur regionalnych w Szczecinie, Gdańsku, Białymstoku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Bydgoszczy, Gliwicach, Krakowie i Rzeszowie, oraz 5 biur serwisowych. Ponad 60 pracowników jest do dyspozycji klienta na terenie całego kraju.

Endress+Hauser jest czołowym światowym producentem aparatury kontrolno-pomiarowej dla wszystkich gałęzi inżynierii przemysłowej, dostawcą usług i kompletnych rozwiązań automatyki procesów przemysłowych. W roku 2009 wartość sprzedaży towarów i usług Grupy Endress+Hauser na całym świecie przekroczyła 1,1 mld EUR. W tym samym roku Grupa zatrudniała ponad 8400 pracowników.na podstawie endress.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii