MondayPR 2014-06-11

SmartStruxure™ Lite Cafe – nowy komfort picia kawy

SmartStruxure™ Lite Cafe – nowy komfort picia kawy

Kawiarnie to miejsca wyjątkowe, miejsca spotkań z przyjaciółmi, odpoczynki, zatrzymania się i relaksu. Szczególnie teraz, gdy wiosna trwa w pełni i większość Polaków chętnie spędza czas aktywnie, poza domem. W trakcie takiego czasu ważna staje się nie tylko atmosfera, jaka wytwarza się miedzy spotykającymi się ludźmi, ale również sam komfort miejsca, którym się przebywa. Dlatego właściciele obiektów gastronomicznych już dziś powinni pomyśleć nad wdrożeniem rozwiązań umożliwiających sterownie komfortem cieplnym czy oświetleniem. Tym samym czyniąc swoją inwestycję bardziej rentowną. 

Koszty związane z utrzymaniem komfortu cieplnego mogą stanowić do 11% budżetu przeznaczonego na obsługę budynku czy np. lokalu gastronomicznego. W okresie letnim utrzymanie odpowiednio niskiej temperatury przy jednoczesnym wywarzeniu kosztów użytkowania to jeden z głównych elementów wpływających na komfort miejsca i rentowność biznesu. Wychodząc naprzeciw takim potrzebom rynku, firma Schneider Electric posiada innowacyjne rozwiązanie SmartStruxure™ Lite, przeznaczone do sterowania i zarządzania komfortem cieplnym, oświetleniem w małych i średnich budynkach oraz instalacjach.

System opiera się na dwóch najpopularniejszych standardach komunikacji bezprzewodowej EnOcean i ZigBee. Nie ograniczając się do jednego z nich, klient mam swobodę w wyborze rozwiązania bezprzewodowego w zależności od jego aktualnych potrzeb. Bezprzewodowe sterowanie i komunikacja wpływa na szybszą instalację systemu i niskie koszty wdrożenia. Co ważne, dzięki takiemu rozwiązaniu podczas modernizacji lokalu i wdrażania systemu nie ma konieczności zamykania obiektu. Stosowane jeszcze wciąż tradycyjne rozwiązana automatyki budynkowej są zbyt duże dla tak małych powierzchni, jak np. kawiarnia. W przypadku rozwiązania SmartStruxure ™Lite wystarczy jeden sterownik, bramka, serwer webowy i poprawa komfortu danego miejsca odczuwalna jest dla wszystkich użytkowników – klientów i pracowników.


SmartStruxure™ Lite zbudowany jest w  oparciu o procesor ARM 400 MHz, pamięć Flash
2 GB i pamięć RAM 68 MB, tak jak w dzisiejszych telefonach komórkowych. Umożliwia to pełna swobodę dla programistów, którzy szybciej i wygodniej dla właściciela mogą ustawić parametry systemu.

Język programistyczny LUA - ogromnie znany na świecie dzięki grze Counter Strike- daje nieskończone możliwości w budowaniu strategii sterowania, zarządzania oraz optymalizacji zużycia energii. Rozwiązanie przystosowane zostało do pracy z aplikacjami korporacyjnymi oraz rozwiązaniami typu chmura. Dodatkowo rozwiązanie wzbogaciliśmy
o  wsparcie dla otwartych standardów IT jak oBIX (XML). Dzięki temu nasi Klienci mają dostęp do wszystkich narzędzi programistycznych bez dodatkowych opłat. Nie ma potrzeby ściągać żadnych aplikacji, ponieważ narzędzia programistyczne są wbudowane w sterownik – powiedział Jakub Górski, Dyrektor Regionu Centralnego ds. BMS i SmartStruxure Lite w Schneider Electric Polska.

Zastosowanie SmartStruxure™ Lite umożliwia znaczną oszczędność kosztów bez negatywnego wpływu na komfort użytkownika budynku. To nowoczesne rozwiązanie jest  dedykowane dla rynku małych i średnich instalacji. Teraz również budynki o niewielkiej powierzchni mogą być efektywnie sterowane i monitorowane obniżając tym samym koszty eksploatacji obiektu.

O Schneider Electric
Schneider Electric, globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu energią elektryczną, oferuje swoim klientom w ponad 100 krajach świata zintegrowane rozwiązania w wielu różnorodnych segmentach rynku. Firma zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie energetyki i infrastruktury, procesów przemysłowych, systemów automatyki budynków i centrów przetwarzania danych, a także posiada silną pozycję i bogatą ofertę dla budownictwa mieszkaniowego. Koncentrując się na rozwiązaniach, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności, wydajności i efektywności energii grupa uzyskała 24 mld Euro przychodów ze sprzedaży w 2013 roku. Ponad 150 000 pracowników Schneider Electric aktywnie angażuje się w to, aby pomagać zarówno jednostkom, jak i organizacjom „Korzystać w pełni ze swojej energii” www.schneider-electric.com/pl

Kontakt:
Schneider Electric Polska
Magdalena Czopik
Tel.: + 48 511 84 69  
email: magdalena.czopik@schneider-electric.com

Monday PR
Mateusz Piotrowski
Tel.: +48 795 459 076
email: mateusz.piotrowski@mondaypr.plMondayPR
Na podstawie: www.schneider-electric.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii