Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-08-01

Globalna współpraca Shell i Endress+Hauser

Globalna współpraca Shell i Endress+Hauser

Shell – jeden z największych koncernów petrochemicznych na świecie – wybrał Endress+Hauser, na dostawcę urządzeń pomiarowych oraz związanych z nimi usług.

Na bazie podpisanej przez obie firmy umowy ramowej, zawartej na okres pięciu lat, Endress+Hauser będzie dostarczał do Shell urządzenia pomiarowe, usługi inżynierskie oraz serwisowe.

Na mocy umowy Endress+Hauser stanie się wyłącznym dostawcą urządzeń oraz technologii do pomiaru poziomu i analizy fizykochemicznej cieczy oraz preferowanym dostawcą przepływomierzy, przetworników ciśnienia i różnicy ciśnień oraz temperatury. Dodatkowo, Endress+Hauser dostarczy do wszystkich zakładów Shell na świecie rozwiązania wspomagające zarządzenie projektami, prace inżynierskie, utrzymanie ruchu, naprawy oraz usługi obiektowe.

Bliska współpraca Endress+Hauser i Shell rozwija się od wielu lat. Obie firmy współpracowały ze sobą w wielu dużych projektach, włącznie z projektem Pearl GTL - największej na świecie Rafinerii GTL (Gas-to-Liquide) produkującej paliwa pływnne z gazu ziemnego,  oddanej niedawno do użytku w Katarze.

„Bardzo cieszy nas możliwość kontynuacji współpracy z tak ważnym partnerem, jakim jest Shell. Rozpoczynamy prace nad rozwojem produktów i rozwiązań dla projektów i zakładów Shell. Jesteśmy przekonani, że znacznie przekroczymy oczekiwania i cele ustanowione w Korporacyjnej Umowie Ramowej" - Thomas Vogel, Director of International Business w Endress+Hauser.

Porozumienie dotyczy wszystkich obszarów aktywności Shell na świecie obejmując wydobycie, produkcję, rafinację, jak i logistykę gotowych produktów. Kontrakt podpisany jest na pięć lat z możliwością dalszego przedłużenia.

Na podstawie: endress.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii