Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2019-02-06

5G dla bezpiecznych sieci energetycznych

5G dla bezpiecznych sieci energetycznych

Błędem jest myślenie, że potrzebujemy 5G tylko do autonomicznej jazdy lub łączenia maszyn. W Finlandii ABB połączyło siły z Nokia, specjalistą od automatyzacji portów, firmą Kalmar i różnymi organizacjami w dziedzinie sieci 5G w aplikacjach sieci średniego napięcia. Przetestowali sieć 5G dla branży energetycznej. Rezultaty projektu WIVE dają podstawy do optymizmu. Badacze w Niemczech badają również rolę 5G w sieciach energetycznych.

W swoich testach inżynierowie wykorzystali niskie czasy opóźnienia 5G. Według partnerów projektu WIVE (Wireless for Verticals) to pierwsze prawdziwe aplikacje 5G dla sieci energetycznych i infrastruktury portowej. Podstawą tego testu scenariuszy jest URLLC (Ultra Reliable Low Latency Communication). URLLC został zidentyfikowany jako kilka milisekund.
Eliminowanie poważnych usterekW niedalekiej przyszłości sieci energetyczne staną w obliczu poważnych wyzwań. Niemieckie stowarzyszenie branży elektrycznej. VDE przewiduje podaż i popyt. Problem polega na zbieraniu roślin i systemów. Jednocześnie zwiększy się ilość danych. Podobnie jest w Finlandii. Zarządzanie mocą energii - w połączeniu z rosnącym zapotrzebowaniem na elastyczność - wymaga zaawansowanej technologii ochrony, kontroli i monitorowania.
Technologia 5G URLLC stanowi tanie rozwiązanie komunikacyjne. "Wyjaśnił Petri Hovila, kierownik programu w ABB Fiński projekt ma na celu wdrożenie 5G dla ochrony średniego napięcia Istotne jest, aby poważne usterki zostały natychmiast naprawione. Jest to konieczne w celu utrzymania pracy sieci, zabezpieczenia personelu i uniknięcia W badaniu potwierdzono, że 5G / URLLC spełnia odpowiednie wymagania dotyczące latencji.
Jakie są perspektywy na przyszłość? Dzięki 5G operatorzy inteligentnych sieci będą mieli dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Jest to deklarowany cel Krajowego Punktu Energetycznego 5G, a projekt obejmuje Politechnikę w Dreźnie, RWTH Aachen, Ericsson, Techem, E.ON i Deutsche Telekom. Pierwszym krokiem będzie opracowanie systemu oprogramowania i sprzętu. Taki nowy zestaw narzędzi zapewni dostęp do elektrowni i aplikacji. Instytucje publiczne i przedsiębiorstwa prywatne. Standard 5G w 2020 roku.
Wysoki poziom stabilnościW połączeniu ze skalowalnymi aplikacjami w chmurze. Technologia 5G do tworzenia i koordynowania lokalnego / regionalnego zapotrzebowania na energię elektryczną i energię cieplną. Do Zgodnie dynamiczny Według stabilności Stabilność Według stabilności Stabilność Według stabilności Stabilność Według stabilności Według. Odpowiednia stabilność Stabilność stabilności stabilności stabilności. Więcej informacji na temat automatycznej komunikacji i konserwacji predykcyjnej. Projekt podzielony jest na trzy fazy. Rozpoczęcie tego roku i rozszerzenie na początek 2020 r., Pierwsza faza projektu, technologia 5G w sektorze energetycznym. Drugi etap (2020-2024) będzie się koncentrował na przeniesieniu 5G na produkty i usługi. Wysiłki MŚP w tym obszarze otrzymają specjalne wsparcie.
W fazie badań terenowych (2025-2028) priorytet w sektorze energetycznym. Ale wracając do Finlandii: "Uniwersytet Aalto dokonał oceny potencjału technologii 5G w inteligentnych sieciach, szczególny nacisk położono na ochronę, lokalizację usterek i tak zwaną" wydajność rdzenia pakietów "Jesteśmy pod wrażeniem technologii 5G w przemysłowym Internecie. W tym kontekście zdalne sterowanie mobilnymi maszynami, a także zdecentralizowane wytwarzanie i magazynowanie zielonej energii ",

Na podstawie: www.hannovermesse.de

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii