Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2011-11-30

Nowy standard COM zainicjowany przez Kontron'a

Nowy standard COM zainicjowany przez Kontron'a

Kontron ogłosił nowy standard Computer-on-Module (COM) dla nadchodzącej nowej architektury platform, która ma charakteryzować się ultra niskim poborem mocy. Wydanie nowego standardu to milowy krok po tym jak Kontron ogłosił wejście na rynek ARM.

Nowy standard COM przeznaczony jest dla urządzeń o bardzo niskim poborze energii, w tym urządzeń przenośnych, tabletów a także systemów HMI. Poprzez rozszerzenie modelu uzytkownika COM do architektury RISC Kontron chce zniwelować różnicę między obecną ofertą rozwiązań przemysłowych i ofertą konsumencką. Dostrzegając wartościowość nowego standardu ADLINK zobowiązał się do wspierania go. Umożliwia to partnerom OEM i integratorom systemów posiadanie drugiego źródła urządzeń współpracujących z nowym standardem.

Nowy starndard COM został opracowany, aby wykorzystać go do nowej serii procesorów ARM i SOC. Płytka zawierająca 314 pinów i wysokość tylko 4,3mm umożliwia wykorzystanie w opłacalnych poziomych modułach. testy wykazały, że złącze nadaje się do pracy w ciężkich warunkach. Nowy standard pozwoli na korzystanie z DisplayPort 24-bit RGB i HDMI. kolejne to interfejsy kamer, które mogą być zawarte w standardzie, minimalizując dodatkowe koszty.

Polityką Kontron jest wspieranie nie tylko zbliżających się premier produktów, ale i nowych standardów dla tych nowych produktów. Podkreśla to zaangażowanie w standaryzację skalowalnych technologii od samego początku. Kontron jest dumny z udanych standaryzacji ETX, czy COM Express. Teraz jednak podjął wyzwanie w segmencie ARM i SOC, który jest uzupełnieniem technologii x86. Teraz użytkownicy obu sektorów mogą korzystać z gotowych rozwiązań, które do tej pory dla nich były niedostępne. Wsparcie ADLINK spowoduje przyśpieszczenie procesu wdrażania. Dyrektor w ADLINK cieszy się że jego firma jest pierwszą która wesprze tą inicjatywę, Jest to idealne rozwiązanie dla niestandardowych układów w oparciu o sprawdzoną platformę i pozwoli zaoszczędzić klientom wiele czasu i kosztów.

Na podstawie: kontron.com

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii