Kontakt prasowy: Hanna Gehrke-Gut 2013-07-29

Ruszyła strona Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER – porównaj budowę domu pasywnego i zeroenergetycznego

Ruszyła strona Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER – porównaj budowę domu pasywnego i zeroenergetycznego

Budowa Domu Zeroenergetycznego Green Power to duże wyzwanie, zarówno dla projektantów, architektów, jak i firm oferujących produkty dedykowane dla budownictwa energooszczędnego. Jak z ogromnej oferty rynkowej produktów i technologii wyłuskać te, które się sprawdzą i te, które warto zastosować? Co należy wykonać i jak zaprojektować konstrukcję domu, aby zapewniała w jego wnętrzu ciepło. Jakie systemy grzewcze i urządzenia będą pracowały dłużej niż 8-10 lat bez konieczności wymiany na nowe i czy jest to w ogóle możliwe? Czy faktycznie dom może sam na swoje potrzeby produkować energię?

Na te pytania i wiele innych odpowie akcja budowy Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER, która ruszyła na początku czerwca w Józefowie pod Warszawą.

Budowa pierwszego w Polsce obiektu zeroenergetycznego wywołuje ogromne zainteresowanie i to ze zrozumiałych względów: każdy z nas chciałby mieć dom bez obciążających co miesiąc rachunków i z darmowym ogrzewaniem. Dlatego już na początku funkcjonowania stronę www.domzeroenergetyczny.waw.pl odwiedziło prawie 30000 osób.

Aby przekazać jak najwięcej informacji już na pierwszych etapach budowy uruchomiliśmy kronikę budowy domu Zeroenergetycznego GREEN POWER, która pozwala nam śledzić na bieżąco postęp prac i zrozumieć, w jakim celu wykonujemy te prace i jaki mają one wpływ na energooszczędność budynku.

Na stronie www.domzeroenergetyczny.waw.pl możemy zapoznać się z technologiami, materiałami i opisami budowy domu Zeroenergetycznego.

Prace budowlane przy obiekcie Domu Zeroenergetycznego można śledzić na bieżąco i porównywać do budowy Domu Pasywnego, którego kronika znajduje się w zakładce „domy pasywne”. Można też zadać pytania specjalistom budującym Dom Zeroenergetyczny, skupionym w Radzie Programowej.

Na stronie znajduje się również księgarnia z fachowymi opracowaniami na temat budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Wszystkie tytuły przekazują tylko wiedzę praktyczną.
Szczególne podziękowania należą się firmom, które podjęły trudne wyzwanie stworzenia definicji domu zeroenergetycznego w Polsce.
Partnerzy akcji: ZCB Owczary, Zehnder, Selena, Rockwool, Oknopast, Ekoklinkier, Fermacell, Lindab, Matizol, Schöck, Ustm, Boryszew ERG, Aquael, Onninen, Kopos, AFRISO, GroundTherm, Pfleiderer, Tyvek, Izodom 2000 Polska, Cemex Polska, Stropex, VBH, Winkhaus, Atrium System, Dubiel Vitrum, Bekaert, Leovac, Sonel, Termocent, RDbud, Alpol.
Partnerzy Medialni: otodom.pl – Grupa Allegro, Sekocenbud – OWEOB PROMOCJA.


Kontakt prasowy: Hanna Gehrke-Gut
gutpr@gutpr.pl
tel.: 694 462 430, 71 78 95 204Kontakt prasowy: Hanna Gehrke-Gut

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii