Opracowanie redakcja e-automatyka.pl 2010-05-20

Honeywell przejmuje firmę Matrikon

Honeywell przejmuje firmę Matrikon

13 maja 2010 roku Londyński Honeywell ogłosił podpisanie umowy o przejęciu firmy Matrikon. Firma jest wyspecjalizowana w tworzeniu oprogramowania pomagającego prowadzić zakłady produkcyjne bezpiecznie, niezawodnie i skutecznie. Umowa zawarta na kwotę 142 mln. USD zdaniem Zarządu Honeywell decyzja wzmocni pozycję firmy na rynku przetwórstwa olejów i gazów w kluczowych regionach świata. Transakcja ze względu na swą wartość podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy Matrikon'u. Firma Matrikon zostanie włączona do Honeywell Process Solutions, która jest częścią grupy biznesowej "Automation and Control Solutions".

"Klienci chcą, aby ich zakłady pracowały dobrze i ekonomicznie, i produkty firmy Matrikon pomogą w tym." mówi Norm Gilsdorf, Szef Honeywell Process Solutions. "Połączenie obu technologii i wiedzy z latformy przemysłowej poszerza ofertę Honeywell. Pozwoli to na zwiększenie wydajności zakładów naszych klientów. Jest to bardzo obiecujący dodatek do naszej obecnej oferty".

Produkty Matrikon'u będzą uzupełnieniem oferty Honeywell w zakresie monitorowania procesów obróbki ropy naftowej i gazu a także w górnictwie. Rozwiązania Matrikon'u w zakresie bezpieczeństwa i systemu zarządzania alarmami dodatkowo pozwoli Honeywell na zwiększenie bezpieczeństwa w procesach z użyciem ich systemów.

Firma Matrikon została założona w 1988 roku. Specjalnością jest zarządzanie produkcją, optymalizacja działań i monitorowanie aktywów zakładów przemysłowych, w tym zakładów przetwórstwa ropy naftowej i gazu oraz zakładów górniczych. Rozwiązania te umożliwiają pracownikom zakładów wykrycie i korekty występujących problemów, określanie szans poprawy oraz wykorzystywania najlepszych praktyk do kierowania ludźmi w celu osiągnięcia i utrzymania celów operacyjnych. Sprzedaż produktów Matrikon'u w ciągu ostatnich 12 miesięcy wynosiła łącznie około 80 mln USD.

Zdaniem Prezesa i Dyrektora Matrikon'u, pana Nizar J. Somji to połączenie stanowi ogromną szansę dla wszystkich zainteresowanych stron. Połączenie to pozwoli na rozwój utalentowanym pracownikom Matrikon'u na dalszy rozwój globalnych możliwości wdrożeń na dużą skalę i stanowi postawę do wsparcia rozwoju długoterminowego partnerstwa technologicznego. Na podstawie: Honeywell/Matrikon

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii