SIEMENS 2012-11-26

Kosmiczna technologia zagra w orkiestrze

Kosmiczna technologia zagra w orkiestrze

Siemens po raz kolejny wziął udział w konkursie ofert Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku odbył się 13 listopada. W wyniku zaproszenia do rozmów oraz z sukcesem przeprowadzonych przez zespół Siemens Healthcare negocjacji Fundacja zakupi 14 ultrasonografów noworodkowych Siemensa. To najnowsze aparaty ACUSON X300.

Jak widać na zdjęciu, jest to model R2 - kosmiczna technologia, która będzie służyć noworodkom, najmłodszym z potrzebujących badań diagnostycznych. Tegoroczny konkurs dotyczył bowiem właśnie ochrony zdrowia najmłodszych. Realizował założenia finału Orkiestry organizowanego pod hasłem: "Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą".

Aparat ultrasonograficzny Siemens Acuson X300 jest jednym z najnowszych produktów Siemensa. Urządzenie ma możliwość obrazowania w trybie standardowym i trójwymiarowym z możliwością wykorzystania opcji Dopplera przy analizie przepływów naczyniowych, kardiologicznych oraz ruchu tkanek serca. Ponadto dysponuje bardzo zaawansowaną opcją kardiologiczną i naczyniową pozwalającą na szeroką diagnostykę w zakresie chorób układu krwionośnego. Aparat wyposażony jest w głowice ultrasonograficzne, które pozwalają na przeprowadzenie diagnostyki m.in. jamy brzusznej, serca, struktur mózgowych, narządów miednicy, narządów położonych powierzchownie, struktur ortopedycznych oraz naczyń krwionośnych.

Aparat znacząco ułatwia diagnostykę, ocenę procesu chorobowego oraz pozwala na bezpośrednią i natychmiastową ocenę wyników badania przez lekarza prowadzącego.

Łącznie w wyniku dwudniowych negocjacji w ramach 38. Konkursu Fundacja WOŚP zakupiła 304 najnowocześniejsze urządzenia medyczne, które trafią na 153 oddziały noworodkowe w całym kraju. To jeden z największych konkursów w historii Orkiestry. Fundacja na wszystkie zakupione urządzenia, w tym też powyższe aparaty ultrasonograficzne, wydała 19,5 mln złotych. Sprzęt zostanie sfinansowany ze środków zebranych w XX Finale WOŚP w styczniu 2012 r.SIEMENS
Na podstawie: siemens.pl

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii