Marek Dąbrowski 2017-09-18

Energetab za nami. Jubileuszowa edycja bardzo udana

Energetab za nami. Jubileuszowa edycja bardzo udana

Energetab za nami. Jubileuszowa edycja bardzo udana

 

 700 wystawców z 20 krajów Europy i Azji, mocna reprezentacja polskich firm oraz nowości technologiczne. Tak można podsumować 30. edycję targów Energetab. Frekwencja – jeszcze wyższa niż rok temu.

 

Energetab, czyli Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie trwały trzy dni. Wydarzeniu towarzyszyły konferencje, prezentacje i seminaria promocyjne.
Można śmiało stwierdzić, że frekwencja jest wyższa niż w poprzednich latach – mówi Tadeusz Kumaszka, prezes zarządu Lange Łukaszuk, jednego z wystawców w kategorii oświetleniowej. – Na targach widzieliśmy bardzo szeroki przekrój wystawców, wiele firm z Polski i świata, co pokazuje, że Energetab wciąż broni pozycji najważniejszej imprezy branżowej tego typu w kraju.

 

Mocna reprezentacja z Polski

Wśród wystawców wyróżniała się polska oferta. Na bielskich targach szczególnie mocno reprezentowane były firmy dostarczające rozwiązania dla infrastruktury energetycznej. Sporym zainteresowaniem cieszyły się też rodzime technologie oświetleniowe. Wrocławski Micoled, firma zajmuje się produkcją oświetlenia ulicznego, przemysłowego i biurowego opartego na autorskich projektach, zaprezentował prototyp nowoczesnej lampy, która ma znaleźć szerokie zastosowanie przy uprawie roślin. – Polska branża oświetleniowa i elektrotechniczna ma się naprawdę dobrze. Jest w stanie skutecznie konkurować z zachodem, a pod niektórymi względami jesteśmy nawet lepsi – mówi Tadeusz Kumaszka.

Goście targów mogli również zapoznać się propozycjami wielu firm zagranicznych, wśród których znalazły się tak uznane marki, jak niemiecki Steinel – producent m.in. czujników, automatyki oświetleniowej i źródeł LED, turecki Vestel czy słoweńska Lumenia.

 

Prócz rozwiązań oświetleniowych i dla energetyki prezentowano także ciężki sprzęt oraz narzędzia. Na Energetab można było zobaczyć m.in. pojazdy Mercedesa czy elektronarzędzia akumulatorowe Panasonic, narzędzia dla elektroinstalatorów Jokari oraz NWS. Szczególne zainteresowanie zwiedzających wzbudziły pokazy elektronarzędzi Panasonic, podczas których w praktyce prezentowano moc i zastosowanie sprzętu.


Nie tylko stoiska

W programie targów znajdowały się nie tylko prezentacje promocyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie autorskie z Krzysztofem Borkiewiczem. Autor „EAZ w sieciach elektroenergetycznych ŚN i WN” chętnie odpowiadał na pytania dotyczące książki, a także rozdawał autografy. Ponad to sporo uczestników zgromadziła konferencja „Perspektywy rozwoju elektroenergetycznej infrastruktury sieciowej”. Na ten temat dyskutowali Robert Zasina – prezes TAURON Dystrybucja SA, Jerzy Topolski – wiceprezes, Andrzej Kaczmarek – dyrektor Centralnej Jednostki Inwestycyjnej PSE SA oraz Edward Słoma – zastępca dyrektora Departamentu Energetyki w Ministerstwie Energii.

 

Lange Łukaszuk jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce 20 wiodących światowych marek w branżach: elektronarzędziowej, narzędziowej, elektrotechnicznej
i oświetleniowej.
Jako pierwszy wprowadził do Polski szereg renomowanych producentów, jak Steinel, Panasonic, Starmix, Collomix, Proxxon czy Wolfcraft. Od 30 lat strategia rozwoju polega na rozbudowie oferty o produkty tylko wysokiej klasy. Lange Łukaszuk wprowadza na polski rynek również rozwiązania innowacyjne i przyszłościowe technologie w różnych kategoriach produktowych. Jest pionierem w dziedzinach m.in. opalarek oraz pistoletów klejowych. Firma działa na terenie całego kraju, zaopatrując blisko 30 punktów partnerskich oraz ponad 1000 sklepów specjalistycznych i marketów budowlanych. Dla wielu grup asortymentowych jest wiodącym dystrybutorem na polskim rynku narzędziowym.

 

 

Kontakt dla mediów:

Marek Dąbrowski

PR EXPERT

GSM: 515 166 606

mdabrowski@prexpert.com.plMarek Dąbrowski

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii