www.hannovermesse.de 2019-02-25

Zbyt wiele informacji w control roomach prowadzi do przeciążenia

Zbyt wiele informacji w control roomach prowadzi do przeciążenia

Wiele informacji gromadzi się w centrach sterowania i sterowniach. Nowe technologie mogą być zarówno przekleństwem, jak i błogosławieństwem w tym zakresie, ponieważ ludzie mają tylko dwoje oczu, a ich zdolność do przyjmowania informacji jest ograniczona. Naukowcy dostarczają wskazówek, które zapobiegają przeciążeniu informacji.

Zbyt wiele informacji w pokojach kontrolnych prowadzi do przeciążenia (zdjęcie: Siemens AG) Granice ludzkiej percepcji i przetwarzania informacji można osiągnąć zbyt łatwo w sytuacjach, w których jest za dużo informacji - informuje Federalny Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Zbadano najbardziej odpowiednie opcje wyświetlania filmów wideo do wykorzystania w centrach kontroli i dyspozytorniach oraz ich wpływu na zainteresowanych pracowników. Prezentacje 3D, zmieniające się obrazy i rozszerzona rzeczywistość to tylko niektóre z analizowanych opcji.
Raport z wyników pokazuje, że odkształcenie rośnie, im szybciej zmieniają się obrazy i im bardziej są złożone. Rzeczywistość rozszerzona (AR) może być przydatna, pod warunkiem, że wyświetlane są tylko odpowiednie i dokładne informacje, w przeciwnym razie użytkownik szybko zostanie zalany nadmiarem iformacji. Naukowcy przeprowadzili zarówno badania w laboratorium, jak i badanie terenowe. Ich publikacja zawiera zalecenia projektowe oparte na ich wynikach oraz wskazania, które technologie są odpowiednie i nieodpowiednie dla pewnych obszarów zastosowań.
W każdym razie dni, w których operatorzy musieli patrzeć na mały ekran, dawno już minęły. Przemysł już pracuje nad przyszłością, jeśli chodzi o centra kontroli. Na przykład firma Siemens przedstawiła projekt DynaGridCenter w 2018 r., Który jest wyposażony w systemy pomocy, o czym informowano w witrynie industrie.de. Centrum kontroli sieci ma na celu nie tylko wizualizację dynamicznych procesów w sieci elektrycznej, ale także sformułowanie konkretnych zaleceń dotyczących optymalizacji sieci.www.hannovermesse.de

Zapraszamy do skomentowania artykułu

Treść opini 
Popis 

Pozostałe artykuły z tej kategorii